У Запоріжжі розпочали перевіряти ТРЦ та магазини на дотримання карантинних вимог

У Запоріжжі розпочали перевіряти ТРЦ та магазини на дотримання карантинних вимог

У Запоріжжі розпочали перевіряти ТРЦ та магазини на дотримання карантинних вимог
Суспільне Запоріжжя

18 жовтня у Запоріжжі співробітники ГУ Держпродспоживслужби у Запорізькій області розпочали перевірки торгових центрів міста. Перший рейд провели у ТЦ "Аврора".

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Запоріжжя Олена Черкун.

Як зазначає начальник відділу безпеки середовища життєдіяльності управління по контролю за дотриманням санітарного законодавства Олег Колеров, під час перевірки у ТЦ не було зафіксовано порушень у дотриманні карантинних вимог.

"Сьогодні рейдовою перевіркою був охоплений ТЦ "Аврора", перевірялося дотримання протиепідемічних вимог. Це наявність (у співробітників ред.) сертифікатів про проходження вакцинації, наявності довідок про проведення ПЛР-тестів або довідок про те, що суб'єкт господарювання перехворів", — розповів Олег Колеров.

У Запоріжжі розпочали перевіряти ТЦ на дотримання карантинних вимог. Як це відбувається
Олег Колеров. Суспільне Запоріжжя

"При виявленні порушень протиепідемічних вимог передбачений штраф у розмірі від 102 до 425 гривень", — додав Олег Колеров.

Відвідувачі непродовольчих магазинів також відсьогодні мають надавати там сертифікат про повний курс вакцинації. За словами Олега Колерова, наразі у торговельному центрі самі продавці перевіряють наявність COVID-сертифікатів чи ПЛР-тестів у відвідувачів.

У Запоріжжі розпочали перевіряти ТРЦ та магазини на дотримання карантинних вимог
Суспільне Запоріжжя
Читайте також: "Червона" зона на Запоріжжі. Що треба знати про карантинні обмеження

За словами керівниці відділу оренди торговельно-розважального центру Оксани Мироненко, впроваджені зараз правила дали змогу людям вийти на роботу, адже під час тогорічного локдауну торговельно-розважальні центри не працювали взагалі:

"На тепер в нас в ТРЦ близько 100 торговельних точок. З них можуть працювати з не вакцинованими, десь, 10% і, десь, відсотків 10 не відкрилися з причин того, що вони не встигли пройти повну вакцинацію. Десь, 80% працюють в режимі протоколу і виконання умов "червоної" зони", — каже Оксана Мироненко.

Як повідомили 18 жовтня на офіційному сайті ГУ Держпродспоживслужби у Запорізькій області, протягом минулих вихідних в області працювало 112 мобільних груп (співробітники Держпродспоживслужби та правоохоронці), якими перевірено 756 об’єктів: магазини з продовольчими та непродовольчими товарами, заклади громадського харчування, агропродовольчі ринки, салони краси тощо.

На 370 об’єктах (46% від перевірених) виявлено недотримання протиепідемічних вимог.

Серед них: недотримання "маскового режиму" та соціальної дистанції відвідувачами, відсутні нагадування про дотримання соціальної дистанції, неорганізовані місця для обробки рук антисептиком відповідно вимог та інші.

Як зазначили у Держпродспоживслужбі, щодо порушників застосовано покарання, зокрема складено 191 протокол про адміністративні правопорушення.

Читайте також: Запоріжжя у "червоній" зоні. Що змінилося для пасажирів громадського транспорту
На початок