В Івано-Франківську відбувся воркшоп "Протидія торгівлі жінками та дівчатами"

В Івано-Франківську відбувся воркшоп "Протидія торгівлі жінками та дівчатами"

В Івано-Франківську відбувся воркшоп "Протидія торгівлі жінками та дівчатами"
Суспільне Карпати

18 жовтня в Івано-Франківську представники студентства, духовенства, поліції та міської ради взяли участь у воркшопі "Протидія торгівлі жінками та дівчатами". Захід відбувся з нагоди відзначення Європейського дня протидії торгівлі людьми, повідомляє з місця події кореспондентка Суспільного.

За дев'ять років в Івано-Франківській області статус постраждалої особи від торгівлі людьми присвоїли 24 прикарпатцям. Про це Суспільному розповів заступник директора міського департаменту молодіжної політики та спорту Назарій Куземка.

"Люди шукають кращого життя, кращих підробітків, доходів за межами України. Часто вони нехтують елементарними правилами перетину кордону. І в таких випадках при працевлаштуванні можуть потрапити в руки недобросовісних роботодавців, тобто в них можуть відбирати документи. Їм можуть не оплатити працю, їх можуть змушувати силою шантажу, відібравши паспорт, працювати. Це все є складові торгівлі людьми", — каже Назарій Куземка.

Воркшоп "Протидія торгівлі жінками та дівчатами"
Воркшоп "Протидія торгівлі жінками та дівчатами". Суспільне Карпати

Одна з відвідувачок воркшопу — студентка юридичного факультету Христина Пристайко. Дівчина планує продовжувати навчання за кордоном, але перед від’їздом хоче дізнатися, як убезпечити себе у чужій країні.

"Торгівля людьми зараз дуже розповсюджена. Це — навіть чорний ринок, і є та сама работоргівля. Тобто на роботу беруть, і людина повинна працювати практично задарма. Я хочу почути певні факти, які допоможуть вивчити ситуацію, — куди безпечно їхати, в яких структурах і яким чином можуть застерегти", — каже Христина Пристайко.

Представники студентства, духовенства, поліції та міської ради взяли участь у воркшопі
Представники студентства, духовенства, поліції та міської ради взяли участь у воркшопі. Суспільне Карпати

Тренер з протидії торгівлі людьми Віктор Вальчук розповідає, що часто проблеми виникають після довірливого спілкування в Інтернеті з незнайомцем.

"У нас сучасні виклики пов’язані із пандемією також — нові форми торгівлі людьми, які перейшли в кіберпростір. Тобто, через мережу Інтернет. Це нова, сучасна форма торгівлі людьми – онлайн-грумінг, тобто побудова дорослими довірливих стосунків з дітьми через Інтернет. І саме — з дівчатами для подальшого залучення в порноіндустрію. А порнобізнес – це одна із форм торгівлі людьми", — розповідає Віктор Вальчук.

Упродовж 17 років волонтери благодійного фонду "Карітас Івано-Франківськ УГКЦ" надали допомогу приблизно трьом сотням людей, каже його директор Володимир Чорній. Він розповів одну з історій людини, яка опинилася у трудовому рабстві.

"Після весілля за декілька днів чоловікові вручають квиток в Росію. І людина потрапляє з Росії в Чечню у рабство. Декілька років від нього немає ніякої звістки. Дружина розлучається, продає все, що вони мали, виїжджає за кордон. І ця людина чудом виривається з цієї неволі, не маючи здоров’я, не маючи документів, приїжджає додому. Батьки померли. Дружини немає. Ось це — стан тієї людини, яка пережила оте рабство", — сказав о. Володимир Чорній.

У межах воркшопу організатори розгорнули виставку-інсталяцію з будівельних інструментів, які символізують діяльність, під час якої люди постраждали за кордоном.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок