Соціальна допомога військовослужбовцям: що пропонують на Миколаївщині

Соціальна допомога військовослужбовцям: що пропонують на Миколаївщині

Соціальна допомога військовослужбовцям: що пропонують на Миколаївщині
Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У Миколаївській області проживають понад 26 тисяч учасників бойових дій, які мають право на пільги, державну та соціальну допомогу. З 26-ти тисяч учасників бойових дій 15 тисяч служили у зоні проведення антитерористичної операції/Операції об’єднаних сил.

Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Оксана Єльчієва.

За словами Оксани Єльчієвої, до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні з державного бюджету виділяються гроші, які надають учасникам бойових дій. Гроші сплачуються протягом травня, літніх місяців та вересня. Станом на 15 жовтня у Миколаївській області ці виплати отримали більше 28-ми тисяч людей на суму більше 38-ми мільйонів гривень. Проте, відповідно до закону, ця сума мала бути більшою.

"Така допомога сплачувалась у розмірі, передбаченому Кабміном ‒ приблизно тисяча гривень. Ця сума була нижчою, ніж передбачав закон. За Законом України, сума була в п'ять разів більшою. Тому багато учасників бойових дій зверталися до суду, щоб захистити своє право й отримати компенсацію за законом", – розповіла Оксана Єльчієва.

У відповідь на скарги Міністерство соціальної політики розробило програму з компенсації виплат для учасників бойових дій.

“Ми отримали перший транш за відповідною програмою, яка передбачає сплату цих грошей – компенсація різниці між тим, що заплатили управління соцзахисту за постановою Кабміну, і тим, що передбачав закон України.Станом на 15 жовтня отримали приблизно 2 млн. Загалом потреба – 7,37 млн", – розповіла чиновниця.

За словами Оксани Єльчієвої, гроші для компенсації надходитимуть до кінця 2021 року.

Читайте також: "Врятувати життя дитині. У Миколаєві відбувся благодійний турнір з мініфутболу".

Окрім виплат, зі слів Єльчієвої, у Миколаївській області створюють мобільні бригади для надання соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій та членам їхніх сімей.

"Ці бригади працюють як аналог мобільних бригад для людей, що постраждали від домашнього насильства. Така бригада складається з соціального працівника, психолога та учасника бойових дій. І за принципом "рівний-рівному" можна надавати відповідну психологічну допомогу", ‒ розповіла Оксана Єльчієва.

Загалом на соціально-психологічну реабілітацію учасників бойових дій та їхніх родин у Миколаївській області передбачили 2 млн грн.

Також в області діють дві програми, за якими учасники бойових дій можуть отримати компенсацію вартості житла.

"Одна з них фінансується з держбюджету і передбачає компенсацію учасникам бойових дій з І, ІІ групи, учасникам бойових дій, які одночасно є внутрішньопереміщеними особами, а також сім'ям, в яких є загиблі учасники бойових дій. Розмір компенсації становить приблизно 1 млн грн", ‒ сказала Оксана Єльчієва.

Також на території Миколаївщині діє обласна програма "Турбота", яка передбачає придбання житла на умовах співфінансування з територіальними громадами. З обласного бюджету на цю програму виділили 5 млн грн, ще 5 млн грн виділили громади області.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок