Фото доньки побачила в інтернеті: лучанка розповіла, як стала мамою дитини з дитбудинку

Фото доньки побачила в інтернеті: лучанка розповіла, як стала мамою дитини з дитбудинку

Фото доньки побачила в інтернеті: лучанка розповіла, як стала мамою дитини з дитбудинку
Фото: газета "Волинь"

Чотирирічна Злата потрапила в Будинок дитини за місяць після народження. Там дівчинка жила майже до трьох років, поки її фото не потрапило у соцмережі, – розповіла Суспільному нова мама Злати Валентина Буряковська.

Тепер дівчинка має батьків, двох братів і молодшу сестру.

Дівчинка з соцмереж

Валентина Буряковська розповідає: добре пам'ятає день, коли вперше побачила Злату. Гортаючи соцмережі, жінка натрапила на статтю в одній з волинських газет про дитину, яка потребує родини. Порадившись з рідними вирішила, що має стати для дівчинки мамою.

"Журналіст написала з фотографією Златки і ми подумали…така дівчинка, ми могли б її взяти до себе. Раніше вона не була всиновлена – у неї були троє братів і сестер старших, їх взяли в іншу прийомну сім’ю, їх розділили, а Злата залишилась. ", – пригадує Валентина.

Фото доньки побачила в інтернеті: лучанка розповіла, як стала мамою дитині з дитбудинку
Суспільне Волинь

Злата має інвалідність по зору, не бачить на одне око. Дитина має ряд супутніх хвороб. Валентина каже, діагнози Злати її не злякали, навпаки, вирішила будь-що допомогти дитині.

У процесі всиновлення жінка дізналася, що втретє вагітна, але намірів забрати Злату в родину не змінила.

Нелегкий шлях

Зараз чотирирічна дівчинка активна, говорить повними реченнями, грається з братами і сестричкою, знає цифри і букви, щодня наводить лад у своїй кімнаті, розповідає мама Валентина Буряковська. Каже, коли Злату з дитбудинку привезли додому, вона була зовсім іншою.

Фото доньки побачила в інтернеті: лучанка розповіла, як стала мамою дитині з дитбудинку
Суспільне Волинь

"Вона не знала жодної тваринки. Крім тих, яких бачила біля будинку дитини – кіт і собака. Ми розкладали кольори, ми місяць вчили один колір! В один момент процес переключився і вона почала запам’ятовувати", – розповідає Валентина.

Старші сини, каже мама, ходили в будинок дитини знайомитись зі Златою, приносили їй подарунки. У сім’ї вирішили не робити таємницю з того, що дівчинка має інших біологічних батьків.

Жінка пригадує, що слово "мама" почула від Злати в перший день у новому домі: "Вона тоді засинала в своєму ліжечку, і каже "мааа, мама, в мене є мама". Вона, мабуть, хвилин 40 це повторювала… а я біля неї сиділа, я плакала".

Попереду, каже Валентина Буряковська, іще багато роботи. Але, говорить, тішить те, що вона бачить результати і відчуває величезну любов від усіх чотирьох дітей.

Читайте також: "Як підготуватися до усиновлення дитини: поради та розвінчування міфів"

За 9 місяців цього року на Волині всиновили 27 дітей, – розповіла Суспільному спеціалістка служби у справах дітей облдержадміністрації Оксана Прокопюк. Понад пів сотні неповнолітніх очікують на нові сім’ї в дитячих будинках та інтернатах області.

На початок