У Кропивницькому біля озера зібрали 32 мішки сміття

У Кропивницькому біля озера зібрали 32 мішки сміття

У Кропивницькому біля озера зібрали 32 мішки сміття
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому прибирали біля озера Копань у мікрорайоні Ковалівка. Ініціювала прибирання громадська організація ”Let’s do it Ukraine”. За словами координатора акції Богдана Лазаренка, до неї могли приєднатися усі охочі, їм надавали рукавиці і пакети для сміття.

За годину до початку акції організатори почали запрошувати жителів мікрорайону до участі в екологічній акції ”Чиста Ковалівка”, розвішувати сміттєві пакети на огорожі навколо озера.

У Кропивницькому влаштували прибирання біля озера
Суспільне: Кропивницький

Участь в акції взяли десяток людей. Богдан Лазаренко сказав, що розраховували на більшу кількість: ”Закінчився сезон відпочинку біля цього озера, вирішили навести лад. Тут багато людей прогулюються, в мікрофон запрошували їх долучитися до нас”.

Кропивничанка Ірина Лукашевич, що живе в багатоповерхівці поруч з озером, приєдналася до прибирання. За словами жінки, під час прогулянок часто прибирає сміття сама: ”Проходила повз, вирішила приєднатися. Територію відносно нещодавно тут облаштували, хочеться, щоб було чисто. Завжди підтримую такі акції”.

Місцевий житель, який відмовився назватись, сказав, що прибирати навколо озера заважають підземні води, які час від часу піднімаються на поверхню, утворюючи багно: ”Велика кількість сміття – в болоті, його не дістати без спеціального обладнання, можна застрягти ледь не по пояс. Чагарників багато, обпилюю їх час від часу, щоб пройти можна було, прибрати. Сам прибираю часто пляшки і шприци, що лишаються після відпочинку наших людей”.

У Кропивницькому влаштували прибирання біля озера
Суспільне: Кропивницький

Учасники прибирання, крім пластикових і скляних пляшок та шприців, знаходили поліетиленові пакети, обгортки від харчів, стакани від кави, залишки їжі. За три години зібрали 32 мішки сміття. Його, за словами Богдана Лазаренка, віднесли на найближчий сміттєвий майданчик.

Що відомо

Громадську організацію ”Let’s do it Ukraine” створили 2015 року. Вона діє у 24 областях і об’єднує 2,5 мільйона українців. Організація влаштовує молодіжні екологічні акції з прибирання сміття у парках, скверах та на пляжах.

Читайте також

На початок