"Це — мелодія міста". Львівський сурмач розповів про особливості роботи

"Це — мелодія міста". Львівський сурмач розповів про особливості роботи

"Це — мелодія міста". Львівський сурмач розповів про особливості роботи
Суспільне Львів

7 травня 2011 року в Львові відновили давню традицію – з робочого кабінету міської ради почали знову грати сурмачі. Зараз вони сповіщають туристів та львів’ян про настання певних годин: 12:00 та 18:00 у будні дні, та 12:00, 14:00 і 18:00 у вихідні. У давнину ж сурмачі зачитували королівські укази, сповіщали про небезпеку, пожежі чи святкові дні. Про особливості професії Суспільному розповів сурмач Ярослав Сімків.

Ярослав Сімків – сурмач із понад 10-річним досвідом. Чи не щодня чоловік позмінно з колегою двічі на день ходить до міської ради. Щойно годинник проб’є 12:00, сурмач сповіщає львів’ян та туристів про настання полудня. Мелодію, яку він виконує, написав львівський композитор Юрій Ланюк.

"Це – мелодія міста. Вона патріотична, нагадує про Львів, про місто. Якщо проводиться фестиваль, то можемо додати шматочок патріотичної пісні або ж шматок колядки, якщо свято", – каже сурмач.

Дизайн форми музикантів розробила дизайнерка Оксана Караванська. У чоловіка є ще зимова накидка.

"Завжди треба бути у формі, завжди треба готуватися. Ми граємо на різні свята, на День міста ми виходимо і перед промовою мера, так ніби закликаємо людей, щоб вони слухали. Буває таке, коли урочиста сесія проходить, то ми граємо в залі", — каже Ярослав Сімків.

Львівські сурмачі — професійні музиканти. Ярослав Сімків каже, за час роботи в оркестрі звик до уваги туристів.

"Ми професійні музиканти, грали в оркестрах. Інструменти у нас свої, на цій трубі я 20 років граю. За скільки часу можна навчитися грати на трубі? Я граю 50 років і я ще добре не навчився", — каже чоловік.

За словами Ярослава Сімківа, місія сурмачів — не лише повідомляти про час. Існує повір’я: якщо зустрінеш сурмача, то неодмінно пощастить.

Читайте також: У Львові готують до реставрації скульптуру Христа на каплиці Боїмів

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок