В ОАЕ шахраї пограбували банк на 35 мільйонів доларів, клонувавши голос директора компанії

В ОАЕ шахраї пограбували банк на 35 мільйонів доларів, клонувавши голос директора компанії

В ОАЕ шахраї пограбували банк на 35 мільйонів доларів, клонувавши голос директора компанії

В Об'єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) кібершахраї пограбували банк на 35 мільйонів доларів, використавши клонований за допомогою штучного інтелекту голос директора компанії, яка нібито потребувала коштів.

Як випливає з опублікованих судових документів, інцидент стався у січні 2020 року. Тоді керівник одного з відділень банку відповів на дзвінок людини, яка представилася директором великої компанії та повідомила, що його компанія нібито укладає велику угоду на 35 мільйонів доларів. Зловмисники підробили документацію для переведення грошей, яку надіслали на електронну пошту співробітнику банку. Зрештою останній погодився перевести вказану суму на надіслані рахунки.

За даними поліції, шахрай під час телефонного дзвінка використав діпфейк-технологію (Deep Voice) для клонування мови і голосу реального директора компанії. Правоохоронці припускають, що у схемі брали участь 17 осіб. Гроші, які співробітник банку перевів декількома транзакціями, були переведені на безліч банківських рахунків по всьому світу. Кілька рахунків були відкриті в американському Centennial Bank. Це дало привід правоохоронцям ОАЕ надіслати запит До США про надання допомоги у розслідуванні цієї справи.

За даними Forbes, аналогічний випадок стався у 2019 році. Тоді шахраї також використали фейковий голос, щоб видати себе за директора енергетичної компанії та викрасти 240 тисяч доларів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок