Вийшов термін придатності: Славуті потрібно закупити 29 тисяч респіраторів для пунктів евакуації

Вийшов термін придатності: Славуті потрібно закупити 29 тисяч респіраторів для пунктів евакуації

Вийшов термін придатності: Славуті потрібно закупити 29 тисяч респіраторів для пунктів евакуації
Фото: Суспільне Поділля

29 тисяч 902 нових респіратори потрібно придбати для 12 збірних пунктів евакуації Славути. Про це розповів начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Славутської міської ради Валентин Левосюк. Засоби захисту для непрацюючого населення потрібні в разі надзвичайної ситуації на атомній електростанції, пояснює посадовець.

Їх вартість - 597 тисяч 520 гривень. Термін придатності тих респіраторів, які зараз є на збірних пунктах евакуації, вийшов, додає Валентин Левосюк.

У Славутській школі №1 зберігається 12 ящиків, у них знаходиться дві тисячі вісімсот п’ятдесят п’ять респіратораторів. У разі надзвичайної ситуації на атомній електростанції, тут розгорнуть збірний пункт евакуації. Термін придатності таких респіраторів, розповідає Василь Левосюк, вийшов у минулому році.

«Другий рік поспіль, ми не можемо закупити нові засоби захисту для непрацюючого населення, у зв’язку, або із відсутністю фінансування, або із пізнім надходженням коштів з державного бюджету», - пояснює посадовець.

12 збірних пунктів евакуації передбачені у школах. Окрім респіраторів, тут також зберігаються таблетки калію йодиду. Їх, як розповідає Василь Левосюк, теж періодично потрібно оновлювати. Ці таблетки дійсні до жовтня 2023 року. У випадку надзвичайної ситуації на атомній електростанції, говорить Валентин Левосюк, у цьому приміщенні школи можна розмістити 50 людей.

Фото: Суспільне Поділля
Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

У місті є вісім таких укриттів комунальної форми власності. Щороку утримання захисних споруд обходиться місту від десяти до п’ятдесяти тисяч гривень. В захисних спорудах, в загальному укривається 35 тисяч населення. Сховище одне, 19 протирадіаційних укриттів. Решта це все є підвальні приміщення найпростішого укриття і подвійного призначення», - говорить Валентин Левосюк.

Кошти для утримання таких приміщень та закупівлю респіраторів і калію йодиду має виділяти держава, розповідає міський голова Славутської територіальної громади Василь Сидор. Це відсотки з податку, який платить Хмельницька атомна електростанція. Цьогоріч цих грошей, за його словами, громада не отримала.

«550 мільйонів коштів державного бюджету передбачено. Дохідна частина і тільки 137 мільйонів розприділили для зони спостереження. Це 25 відсотків цих коштів. І, мало того, їх на сьогоднішній день не виділили», - каже Василь Сидор.

Виконавчий директор Асоціації об’єднаних територіальних громад Хмельниччини Сергій Яцковський пояснює, як виділяють гроші для тридцяти кілометрової зони.

Хмельницька АЕС. Фото: Суспільне Поділля
Хмельницька АЕС. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

«Атомна станція платить кошти в державний бюджет. Після того,як вони в державному бюджеті акумулюються на певному окремому рахунку. Постановою Кабінету міністрів визначається відсоток від цієї суми. Міненергетики, впроваджуючи це, подає цю постанову на Кабінет міністрів і Кабінет міністрів має проголосувати. Тільки після цього відбувається виділення коштів», - розповідає Сергій Яцковський.

Як зазначив Сергій Яцковський, останні роки держава виділяє не всю передбачену суму на розвиток тридцятикілометрової зони.

Читайте також

На початок