"Нафтогаз" хоче долучитися до європейських дебатів щодо "Північного потоку-2"

"Нафтогаз" хоче долучитися до європейських дебатів щодо "Північного потоку-2"

"Нафтогаз" хоче долучитися до європейських дебатів щодо "Північного потоку-2"
nord-stream2.com

НАК "Нафтогаз України" звернулася до Європейської комісії з проханням долучити компанію як третю сторону до дебатів щодо сертифікації російського газогону "Північний потік - 2". Його будівництво завершили у першій декаді вересня.

Про це повідомила віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина в інтерв'ю ТСН.

За її словами, українська сторона ініціювала консультації в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Стефанишина зазначила, що вже за тиждень буде готова юридична позиція щодо цього проєкту, з якою Україна виходитиме на перемовини.

"Мова про дотримання принципу солідарності в наших відносинах з ЄС, недискримінації, права вільної торгівлі. "Нафтогаз" також звернувся до Єврокомісії, щоб долучитися до дебатів в якості третьої сторони, поки Єврокомісія буде готувати висновок щодо сертифікації "Північного потоку-2", — поінформувала віцепрем'єра.

Вона додала, щоб унеможливити будь-яку упередженість з боку України, Єврокомісія звернулася до спеціальної агенції, яка функціонує в ЄС, аби та зробила неупереджений аналіз всіх ризиків та потенційних загроз, пов’язаних з реалізацією "Північного потоку-2".

Що відомо

  • 8 вересня Федеральне агентство з мереж Німеччини отримало всю необхідну документацію для початку сертифікації газопроводу "Північний потік-2". А в "Газпромі" заявили, що станом на ранок 10 вересня будівництво газогону повністю завершене.
  • 22 серпня під час візиту до Києва канцлерка Німеччини Ангела Меркель попередила російського президента Володимира Путіна про нові європейські санкції, якщо Кремль використовуватиме газогін "Північний потік-2" як зброю проти України.
  • Президент Володимир Зеленський ініціював консультації з Європейською комісією та урядом Німеччини щодо реалізації проєкту "Північний потік-2".
  • 1 жовтня російський "Газпром" припинив транспортування газу до Угорщини через територію України.
  • 27 вересня представники Угорщини підписали новий довгостроковий контракт щодо організації постачання газу із російською державною компанією "Газпром" в обхід України. У відповідь у Міністерстві закордонних справ України заявили, що "здивовані і розчаровані" рішенням Угорщини. У МЗС також зазначили, що ініціювали перенесення засідання спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яке мало відбутися 29-30 вересня у Будапешті.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок