У День білої тростини запорізький адвокат розповів, як живе із 5 % зору

У День білої тростини запорізький адвокат розповів, як живе із 5 % зору

У День білої тростини запорізький адвокат розповів, як живе із 5 % зору
Суспільне Запоріжжя

15 жовтня в Україні та світі є Днем білої тростини – символу незрячих людей. За даними ВООЗ, близько 2,2 млрд людей у світі мають порушення зору. Кореспонденти Суспільного поспілкувалися із запоріжцем, що бачить на 5%.

Шістдесятирічний Вячеслав Малахов втрачати зір почав унаслідок травми, коли йому було 18. І з часом проблема загострювалась. Зараз чоловік має інвалідність 2 групи. Він бачить тільки лівим оком, і лише на 5%. Попри це, продовжує вести адвокатську діяльність, розпочату 2004 року. Консультує зокрема Запорізьку обласну організацію українського товариства сліпих, у якій має членство.

"У моїй професійній діяльності зір необхідний. Потрібно багато працювати за комп’ютером, постійно стежити за змінами в законодавстві. По-друге, необхідно читати документи. Я працюю іноді з помічниками, але більше сподіваюсь на свою пам'ять. У цьому і є складнощі, але я замінюю недостатній зір можливостями пам’яті", — розказав Вячеслав Малахов.

Вячеслав Малахов
В'ячеслав Малахов. Суспільне Запоріжжя

Він також додав, що його рівня зору достатньо, аби пересуватися містом. Щоб перейти дорогу чоловік не потребує світлофорів зі звуковим сповіщенням. Також він іноді їздить на велосипеді, захоплюється хатха-йогою та активним відпочинком.

"Основне чим я захоплююсь — це дайвінг, велотуризм, горні лижи, сплав річками на байдарках та каное. Також я побував на Закарпатті й Прикарпатті, Кавказі та об’їхав пів України", — зазначив чоловік.

Головною підтримкою в житті Вячеслав Малахов називає дружину та друзів, а позитивне світосприйняття та любов до життя – основою гарного самопочуття та натхнення.

"Лікарі прогнозів ніяких не дають, я вважаю, що самому потрібно триматися. Наші думки матеріальні: якщо людина думає позитивно, то всі позитивні події будуть, як магніт, притягуватись до неї – це моє кредо", — каже Вячеслав Малахов.

Про День білої тростини

Ще у 1964 році американський конгрес ухвалив рішення про оголошення 15 жовтня Днем білої тростини в США, а в 1970 році цей день став міжнародним. Саме білої тростини, тому що раніше, 1932 року у Великобританії офіційно впровадили серед незрячих білу тростину задля більшої безпеки пересування, адже вона краще помітна за звичайну.

"День білої тростини нагадує про необхідність створювати умови, щоб люди з порушеннями чи з повною втратою зору відчували себе включеними в життя, мали доступ до інформації, рівні можливості навчатися, заробляти, відпочивати", – зазначається на сайті Запорізької обласної державної адміністрації. Там опублікували тематичні рекомендації із "Довідника безбар'єрності", що його у вересні 2021 р. презентувала перша леді Олена Зеленська.

Коректність вживання термінів
Коректність вживання термінів. Запорізька ОДА

У довіднику рекомендовано замінити слова "сліпий", "підсліпуватий", "людина з вадами зору" та вживати замість них "людина з порушеннями зору", "людина з повною/частковою втратою зору", "незрячий/незряча".

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок