У Львові петиція про знесення пам'ятника Францу Ксаверу Моцарту набрала 500 голосів

У Львові петиція про знесення пам'ятника Францу Ксаверу Моцарту набрала 500 голосів

У Львові петиція про знесення пам'ятника Францу Ксаверу Моцарту набрала 500 голосів

Петиція про знесення пам'ятника Францу Ксаверу Моцарту у Львові набрала понад 500 голосів. Тепер її розглянуть депутати Львівської міської ради на одному з наступних засідань.

Петицію 30 серпня зареєструвала львів'янка Наталія Криничанка. На її думку, пам'ятник спотворює "історичний та мистецький простір Львова".

"Ми бачимо, що досвід підписання петиції був результативним. І вчора, 14 жовтня, на Покрови, було проголосовано 500 голосів і петиція піде на розгляд депутатів. Я надіюся, ми дійдемо спільної думки. До тої, до якої не дійшли напередодні встановлення", — розповіла Наталія Криничанка.

За її словами, попереду стоїть питання про законність встановлення пам'ятника і подальший демонтаж.

"Питання про перенесення, про зміну місця. На одній з зустрічей головний архітектор сказав, що будуть боротися. Не знаю як і з ким. Хочеться дійти до того, щоб скульптурі не зашкодити, оскільки це візія художника", — каже Наталія Криничанка.

За словами Наталії Криничанки є кілька пропозицій, де можна було б розмістити пам'ятник. Наприклад, у Парку сучасної скульптури 3020, або у дворику палацу Потоцьких чи у дворику Львівської ратуші. Також є ідея зробити цей пам'ятник гастрольним і перевозити з міста до міста, оскільки він не є монументальним.

Що відомо

  • Скульптуру Францу Ксаверу Моцарту встановили у Львові на площі Маланюка 26 серпня.
  • Творець скульптури австрійський скульптор Себастьян Швайкерт.
  • Мистецтвознавець Богдан Шумилович каже, що ця скульптура зробила свою місію, адже викликала зацікавлення мистецтвом серед громади.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок