Волонтерка з Бахмута шість років шукала серед військових власника оберега

Волонтерка з Бахмута шість років шукала серед військових власника оберега

Волонтерка з Бахмута шість років шукала серед військових власника оберега
У Бахмуті волонтерка шукала власника оберега, фото: Суспільне Донбас

Волонтерка із Бахмута Олена Лавренко шість років шукала власника оберега, знайденого у речах поранених воїнів. За ці роки жінка зробила тисячі репостів у соцмережах і вірила, що материнський оберіг у вигляді хустинки та хрестика таки знайде свого власника.

Оберіг у вигляді носовичка із пришитим хрестиком волонтерка знайшла шість років тому, коли допомагала пораненим українським воїнам, яких привозили до міської травматології Бахмута з-під Дебальцевого.

Серед одягу, який відправляли на утилізацію, волонтери знайшли кілька оберегів
Серед одягу, який відправляли на утилізацію, волонтери знайшли кілька оберегів. Серед одягу, який відправляли на утилізацію, волонтери знайшли кілька оберегів, фото: Суспільне Донбас

"У 2015 році під час виводу військ з Дебальцевого в нашу лікарню поступило дуже багато хлопців. Після обробки поранених, накопичувався одяг, зрізаний одяг, знятий одяг", — згадує Лавренко.

Серед одягу, який відправляли на утилізацію, волонтери знайшли кілька оберегів.

"Коли ми перебирали, були серед таких оберегів і пояса з молитвами, такі янголятка, дітьми передані. Серед тих речей був знайдений носовичок з хрестиком пришитим", - розказала Суспільному волонтерка.

Знайдені обереги, речі та частину одягу Олена передала до Бахмутського краєзнавчого музею.
Знайдені обереги, речі та частину одягу Олена передала до Бахмутського краєзнавчого музею. фото: Суспільне Донбас

Власника цього носовичка з хрестиком Олена почала шукати з 2015 року. Робила публікації у соцмережах. Також фото оберега та інших знайдених речей опублікувала у своїй книзі під назвою Мій фронт.

Знайдені обереги, речі та частину одягу Олена передала до Бахмутського краєзнавчого музею.

Носовичок із хрестиком волонтерка залишила у себе і шість років вірила, що знайде власника. А влітку 2021 року отримала відповідь.

"Відгукнулася пані, яка була знайома з бійцем, який розповідав їй на фронті, що дуже жалкує за загубленим носовичком з хрестиком, тобто разом і носовичок і хрестик, подарований мамою", — розказала Олена.

За словами жінки, воїна звали Дмитро Дарій, родом він з Чернівецької області. Олена перевірила списки поранених, які були у лікарні у 2015 році, й знайшла дані бійця.

"Ця пані сказала, що він загинув у 2018 році, і рідних у нього першої лінії немає. Мама померла через три місяці після похорону сина", — розказала волонтерка.

Після цієї звістки Олена вирушила на Буковину, де передала оберіг працівникам Чернівецького музею воєнної історії краю. Далі поїхала до села Суховерхів, де похований 47-річний Дмитро Дарій

Олена продовжує шукати власників оберегів та речей, світлини яких опублікувала у своїй книзі. Каже сподівається знайти їх живими та поспілкуватися.

Читайте також

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок