Зеленський та Шефір сприяли спробам вивести активи з банку Курченка — розслідування

Зеленський та Шефір сприяли спробам вивести активи з банку Курченка — розслідування

Зеленський та Шефір сприяли спробам вивести активи з банку Курченка — розслідування
Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Під час так званого "банкопаду" 2014 року масова ліквідація банків створила вікно можливостей для позичальників реалізовувати схеми, щоб не повертати борги. В одній із таких схем могли були залучені теперішній президент Володимир Зеленський та його перший помічник – Сергій Шефір.

Як йдеться у розслідуванні програми "Схеми", подібні схеми в обхід визначеної законом процедури призводять до штучного зменшення активів банку, чим знижують шанси інших громадян та компаній повернути свої гроші.

Журналісти з'ясували, що у квітні 2010 року Зеленський та Шефір відкрили доларові рахунки у "Брокбізнесбанку": чинний гарант мав на депозиті понад 300 тисяч доларів, а Шефір – понад 400 тисяч доларів. Банк контролювався Сергієм та Олександром Буряками й він вважався "надійним", позаяк нібито "пройшов випробування часом і фінансовою кризою".

"Зеленський і Шефір продовжували зберігати валюту в "Брокбізнесбанку". І під час, і після того, як у нього змінилися власники, і банк перейшов під контроль Сергія Курченка – молодого олігарха з оточення тодішнього президента Віктора Януковича", — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Pandora Papers: як реагують світові політики на звинувачення у корупції

Зазначається, що після подій Євромайдану й втечі з України Віктора Януковича та його найближчих соратників в установи розпочались проблеми і її намагались продати. Однак не отримавши покупців, щодо банку розпочали процедуру ліквідації. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб за принципом черги виплачує вкладникам гарантовані 200 тисяч гривень зі свого бюджету, а потім намагається повернути ці кошти коштом самого банку.

Однак така "компенсація" не влаштовує тих користувачів банку, які мали в ньому великі суми грошей. Це стосується так само Зеленського та Шефіра, які, як вважають журналісти, брали участь у системі "схлопування" через схему "взаємозаліків", за якою боржники банку в обхід установи повертають власникам багатотисячних депозитів "банківські" кошти, після чого подібна операція "легалізовувалася" через суд.

Додається, що "Вищий господарський суд у своїх рішеннях постановив, що після початку ліквідації визнати взаємозаліки такими, що не відповідають законодавству, зокрема Цивільному кодексу, попри часом неоднозначні тлумачення законодавства". Крім того, у "Схемах" вважають, що Зеленський та Шефір намагалися вивести з банку заставне майно на сотні тисяч доларів.

Що відомо

  • 3 жовтня понад 650 журналістів з усього світу під керівництвом Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів оприлюднили нове розслідування Pandora Papers, яке засвідчило, що 35 чинних і колишніх світових лідерів, зокрема й президент України Володимир Зеленський, а також понад 300 політиків мають зв'язки з офшорними рахунками.
  • Паралельно зі світовим розслідуванням у Києві презентували фільм-розслідування агенції "Слідство.Info" під назвою "Офшор 95". Цей фільм частково підтвердив схему переведення коштів від структур олігарха Ігоря Коломойського до офшорних фірм президента Володимира Зеленського та його команди.
  • Журналістам-розслідувачам вдалося знайти підтвердження схеми, за якою офшорні фірми Зеленського та його команди з 2012 року нібито отримали 40 мільйонів доларів від компаній, пов’язаних із Коломойським. Йдеться про період, коли студія "Квартал 95" почала співпрацювати з телеканалом "1+1". Із документів Pandora Papers випливає, що ці кошти формально були сплачені як внесок до статутного капіталу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок