Пласт, гра «Джура» та відновлення традицій – яким є патріотичне виховання на Дніпропетровщині

Пласт, гра «Джура» та відновлення традицій – яким є патріотичне виховання на Дніпропетровщині

Пласт, гра «Джура» та відновлення традицій – яким є патріотичне виховання на Дніпропетровщині
Днепр Оперативный

Патріотичне виховання школярів у Дніпрі має на меті допомогти, насамперед, з самоідентифікацією та приналежністю до країни, міста. Про це у ефірі програми «Сьогодні. Головне» у рамках тематичного марафону «День захисників та захисниць України - гендерні проблеми армії та адаптація до цивільного життя» розповіла директорка депаратменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпропетровської міськради Одарка Біла.

За словами посадовиці, можна виділити декілька напрямків розвитку патріотичного виховання у місті. Це і військово-патріотична гра «Джура», і відродження забутих українських ремесел в закладах позашкільної освіти.

«Ми популяризуємо українські свята, українську кухню і українські свята, не обмежуючись поняттями з каталогів про військово-патріотичне та національно-патріотичне виховання, а беручи більш ширшу історію», - сказала Одарка Біла.

Всебічне патріотичне виховання дітей та молоді також є метою скаутської організації Пласт Дніпро.

«Дітей до 11 років ми виховуємо, а вже потім починається самовиховання. І якщо у програмі стоїть вивчити 5 українських пісень, то не заради того, щоб вони просто поспівали пісень, а заради того, щоб вони відчули патріотичний дух. І далі, проводячи виховання, це вже організація проєктів – від малих до загальноміського рівня», - зазначила представниця Пласт Дніпро Рада Лісніченко.

Найважливіше ж, за словами Ради Лісніченко, навчити дітей відійти від позиції «Моя хата скраю», поважати Героїв України, відчувати вдячність за ті можливості, які вони зараз мають у Дніпрі, відчувати себе громадянами України.

Вчителька історії та правознавства школи №79 у Дніпрі Ольга Бойко, яка очолює ще й національно-патріотичний штаб школи, у рамках якого здійснюється підготовка учнів до гри «Сокіл» («Джура») зазначає: велику увагу приділяють конкурсам на знання української історії та «Добра справа».

«Ми вивчаємо історію українського козацтва, впроваджуючи його традиції у сьогодення. Щодо добрих справ, то це волонтерство та співпраця з багатьма організаціями», - каже Ольга Бойко.

У «Джурі», як і в багатьох патріотичних проєктах, за словами Одарки Білої залучаються ветерани та ветеранки АТО/ООС, адже саме ці люди можуть передати не лише теоритичні знання, а й практичний досвід.

Патріотичному вихованню сприяють і різні громадські організації, які діють на території області. Засновниця навчально-виховного центру "Кодацька Січ" та волонтерка Христина Головачова каже: основний підхід, яким керуються у центрі - любов до України.

"Ми виховуємо в дітях любов до України, ми допомагаємо їм відродити в собі Україну. Тому що, на жаль, багато років наша держава була під окупацією, історія наша перебріхувалася або взагалі приховувалася", - говорить Христина Головачова.

Крім того, у центрі вважають, що мова - то зброя, тож поки українські бійці боронять Україну на передовій, вихованці "Кодацької Січі" за допомогою мови боронять її в тилу.

Читайте також

- День козацтва у Дніпрі: парад вишиванок і куліш за "кошові"

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди