З дизайнерки в гранатометницю. Історії чернівчанок, які поїхали воювати на Схід

З дизайнерки в гранатометницю. Історії чернівчанок, які поїхали воювати на Схід

З дизайнерки в гранатометницю. Історії чернівчанок, які поїхали воювати на Схід
Суспільне Буковина

Чернівчанка Ілона Капельницька без військового досвіду поїхала на Схід, а Любов Мамчий готова туди повернутись попри смерть чоловіка на фронті. Ці жінки зараз демобілізовані та продовжують допомагати армії. Розповідаємо їхні історії до Дня захисників та захисниць.

Ілона Капельницька у 2015 році пішла служити на Схід доброволицею. До того працювала дизайнеркою інтер’єрів та ніколи не займалася військовою справою.

військові
Ілона Капельницька у Луганській області в зоні АТО. фото: Ілона Капельницька

Жінка вирішила йти на Схід після того, як довго стежила за новинами з фронту. Коли отримала повістку – розповіла про це друзям, втім мамі не говорила. Та дізналась, що дочка була на фронті, коли Ілона повернулась додому.

"Мама живе закордоном. Я їй сказала, що мобілізувалася і буду у Львівській області служити кінологом. Вона постійно запитувала в мене, чому в мене ніколи немає мобільного зв’язку", – каже Капельницька.

військові
Капельницька на фронті у 2015 році. Суспільне Буковина

До війни жінка займалася спортом, це їй полегшило виконувати бойові завдання. На передовій вона перебувала рік, дислокувалася в Луганській області, була гранатометницею. За словами Ілони, там де вона служила, жінок майже не зустрічала, однак бачила жінок у батальйоні "Айдар".

"Один окоп, один бліндаж, одна лопата – все те ж саме. І окопи копали, і укриття копали, я з чоловіками однаково це все робила. На війні немає різниці, ми всі солдати", – каже військовослужбовиця.

Ніколи не вивчали військову справу. У Чернівцях військовослужбовиці добровільно пішли на фронт
Зараз Ілона продовжує працювати дизайнеркою. Допомагала армії як волонтерка. Суспільне Буковина

Після повернення жінка вступила на військову кафедру Чернівецького університету. Зараз навчається на одному курсі з сином. Армії допомагає як волонтерка, втім не виключає, що повернеться на фронт.

Любов Мамчий служить у гірсько-штурмовому батальйоні в Чернівцях. У 2019 вона підписала контракт на три роки та відправилась на Схід.

військові
Військовослужбовиця Любов Мамчий. Суспільне Буковина

На фронті працювала кухаркою. Там заручилась із військовим з Чернівців — Олексієм Мамчиєм. Вони були знайомі, в один день підписували контакт. У 2021 році її чоловік загинув від осколкового поранення в зоні ООС. Тоді Любов несла службу на блок-пості.

Опісля цього Любов звернулась за професійною реабілітацією, також їй допомагали пережити втрату батьки та інші військові. Мамчий розповідає, що попри смерть чоловіка на фронті, готова повернутись туди.

Ніколи не вивчали військову справу. У Чернівцях військовослужбовиці добровільно пішли на фронт
Любов Мамчий у військовій формі. Любов Мамчий

Історії чернівчанок, які поїхали на фронт — розповідаємо у відео.

Читайте також

У Чернівцях відзначають День захисників та захисниць. Які заходи заплановані

На початок