"У душі і тілі ми козаки": у Полтаві влаштували марш до Дня захисників та захисниць

"У душі і тілі ми козаки": у Полтаві влаштували марш до Дня захисників та захисниць

"У душі і тілі ми козаки": у Полтаві влаштували марш до Дня захисників та захисниць
Суспільне Полтава

Зранку у Полтаві влаштували марш до Дня захисників і захисниць України. На ходу зібралися не лише військові, а цивільні люди. Влаштували захід представники громадської організації "Об'єднання ветеранів війни Полтавщини", розповів Суспільному її голова Іван Петренко. За його підрахунками, прийшло приблизно 200 людей. Стільки ж нарахували і правоохоронці, каже речниця обласної поліції Наталія Варченко.

Марш військових на Покрову в Полтаві
Учасники маршу пройшли вулицею Соборності. Суспільне Полтава

Близько 10:00 14 жовтня військові, родичі загиблих воїнів, волонтери та інші полтавці збиралися на площі біля пам’ятника Іванові Мазепі. Серед учасників – ветеран Сергій Литвиненко. 2014-го, каже, поїхав на Донбас захищати країну.

"Восьмий рік поспіль ми зустрічаємо і ховаємо наших полеглих побратимів і посестер, але, на жаль, до цього часу ті події, які відбуваються на сході, досі не названі війною. Моя участь в цьому марші – у черговий раз нагадати полтавцям про те, що відбуваються такі події", – говорить учасник маршу Сергій Литвиненко.

До маршу долучилися і матері загиблих воїнів. Прийшла вшанувати сина і полтавка Наталія Зубкова.

"Це свято дуже тривожне, дуже надихає це свято. Свято наших захисників і захисниць. У першу чергу – в мене син воював, загинув два роки тому. Для мене це ще і болюче, і приємне свято, тому я тут. Я повинна підтримати всіх захисників", – каже учасниця маршу Наталія Зубкова.

На марш захисників та захисниць у Полтаві прийшли близько 200 людей
На захід прийшли близько 200 людей. Суспільне Полтава

"Я вважаю, що це свято як для жінок, так і для чоловіків. Ми всі рівні. І до цього свята потрібно долучатися всім. Я планую піти у військову академію, або підписувати контракт, коли стану повнолітньою. І йти по військовій справі", – розповідає учасниця маршу Олександра Япринцева.

Завершили марш у центрі Полтави, поблизу Корпусного парку. До нього долучився 56-річний ветеран війни в Афганістані Олександр Романенко.

"Нам важливо пам’ятати те, що ми пройшли, те, що пройшли наші діди, і те, що проходять зараз наші діти. Свято козаків, ми всі козаки. Повинні святкувати разом. Ми військові, у душі і тілі ми козаки", – говорить учасник маршу Олександр Романенко.

До маршу захисників та захисницьк у Полтаві долучилися військові, родичі загиблих воїнів, волонтери та інші полтавці
До маршу долучилися військові, родичі загиблих воїнів, волонтери та інші полтавці. Суспільне Полтава

Що відомо:

  • Минулого разу подібну ходу військових та волонтерів влаштували у Полтаві у День Незалежності України – 24 серпня цього року.
  • День захисників і захисниць України – державне свято, яке відзначають 14 жовтня.
  • Його започаткували 2014-го року президентським указом. Тоді свято називали Днем захисника України.
  • Влітку 2021-го Верховна Рада перейменувала свято на День захисників і захисниць України.
  • 14 жовтня також відзначають свято Покрови Богородиці та День Українського козацтва.

На початок