Призначення віцеспікера та бюджет. Що розгляне Рада наступного тижня

Призначення віцеспікера та бюджет. Що розгляне Рада наступного тижня

Призначення віцеспікера та бюджет. Що розгляне Рада наступного тижня
трансляція Верховної ради

Верховна рада оприлюднила порядок денний засідань, які відбудуться 19-22 жовтня 2021 року. Зокрема, наступного тижня нардепи мають обрати першого заступника голови Ради, розглянути правки до "антиолігархічного" законопроєкту, а також у першому читанні провести голосування щодо бюджету на наступний рік.

Відповідна інформація оприлюднена на сайті Ради.

У вівторок, 19 жовтня, нардепи продовжать процес обрання першого заступника голови Верховної ради. Також депутати спробують розблокувати розгляд "антиолігархічного" законопроєкту 5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті".

Окрім того, нардепи розглянуть проєкт закону 5459-1 "Про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції" та законопроєкти 5850, 5852 та 5853, що стосуються окремих аспектів роботи Національного банку.

У середу, 20 жовтня, Рада розглядатиме правки до Бюджетного кодексу рік та проведе голосування щодо держбюджету на наступний рік. Також депутати розглянуть законопроєкт 5864, який передбачає внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо встановлення святкового дня – Дня Української Державності

21 жовтня депутати вирішуватимуть питання щодо допуску в будівлю Ради лише вакцинованих співробітників та журналістів, а також розглянуть законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.

У п’ятницю, 22 жовтня, у парламенті проводитиметься година запитань до уряду. Після цього у другому читанні розглядатиметься проєкт закону про відповідальність за продаж лікарських засобів дітям, а також проєкт закону 3205-2 про фермерські кредити у межах співпраці зі Світовим банком.

Також Рада розгляне законопроєкт про оподаткування поштових відправлень з-за кордону.

Що відомо

  • 8 жовтня Рада призначила на посаду спікера парламенту кандидатуру колишнього першого віцеспікера Руслана Стефанчука. Цю пропозицію підтримав 261 народний депутат.
  • Того ж дня фракція партії "Слуга народу" запропонувала кандидатуру голови партії Олександра Корнієнка на посаду першого заступника голови Верховної ради.
  • Водночас нардепка Ірина Геращенко запропонувала від фракції "Європейська солідарність" кандидатуру свої колеги Софії Федини.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас.

На початок