Путін заявив про неможливість збільшення транзиту газу Україною. У оператора ГТС — заперечили

Путін заявив про неможливість збільшення транзиту газу Україною. У оператора ГТС — заперечили

Путін заявив про неможливість збільшення транзиту газу Україною. У оператора ГТС — заперечили

Президент РФ Володимир Путін заявив про неможливість нарощування об’ємів транзиту газу територією України через ненадійність української газотранспортної системи. У оператора ГТС назвали це маніпуляцією з метою прискорити запуск "Північного Потоку-2".

У оператора ГТС України заявили, що Кремль ставить під сумнів технічний стан української ГТС з метою змусити ЄС якнайшвидше сертифікувати "Північний Потік-2".

"Оператор ГТС проводить масштабну програму модернізації ГТС. В цьому році ми значно збільшили інвестиції — за 8 місяців профінансовано майже 4,6 млрд грн на ремонти, діагностику, технічне обслуговування та капітальні інвестиції. Будуються 2 нові компресорні станції "Бар" та "Яготин", а ще 8 ми плануємо закінчити до 2025 року. Наш план розвитку передбачає інвестиції в обсязі 1,5 млрд доларів у наступні 10 років", — заявив генеральний директор ТОВ “Оператор ГТС України” Сергій Макогон.

Він додав, що статистика інцидентів підказує, що російським колегам теж слід збільшити інвестиції у підтримку власної ГТС: "Північний потік — це лише незначно частина російської ГТС, яка потребує щоденної уваги. Тому кошти, що були витрачені на надлишковий Північний Потік 2, можна було б витратити на оновлення російської ГТС".

Що трапилося

13 жовтня російський президент Володимир Путін під час пресконференції заявив, що українська ГТС протягом багатьох років не модернізувалася, а тому вона не є надійним шляхом постачання російського газу до Європи та є менш екологічним способом доставки газу до Європи.

Він також поскаржився, що через “адміністративні бар’єри” досі неможливо запустити газопровід "Північний потік-2". Він вважає, що запуск цього газопроводу могло б зменшити напругу на європейському ринку газу.

Що відомо

  • 8 вересня Федеральне агентство з мереж Німеччини отримало всю необхідну документацію для початку сертифікації газопроводу "Північний потік-2".
  • У Газпромі заявили, що станом на ранок 10 вересня будівництво газогону "Північний потік-2" повністю завершене.
  • 22 серпня під час візиту до Києва канцлерка Німеччини Ангела Меркель попередила російського президента Володимира Путіна про нові європейські санкції, якщо Кремль використовуватиме газогін "Північний потік-2" як зброю проти України.
  • Президент Володимир Зеленський ініціював консультації з Європейською комісією та урядом Німеччини щодо реалізації проєкту "Північний потік-2".
  • 1 жовтня російський "Газпром" припинив транспортування газу до Угорщини через територію України.
  • 27 вересня представники Угорщини підписали новий довгостроковий контракт щодо організації постачання газу із російською державною компанією "Газпром" в обхід України. У відповідь у Міністерстві закордонних справ України заявили, що "здивовані і розчаровані" рішенням Угорщини. У МЗС також зазначили, що ініціювали перенесення засідання спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яке мало відбутися 29-30 вересня у Будапешті.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок