У Білорусі підписникам екстремістських Telegram-каналів загрожуватиме 7 років ув'язнення

У Білорусі підписникам екстремістських Telegram-каналів загрожуватиме 7 років ув'язнення

У Білорусі підписникам екстремістських Telegram-каналів загрожуватиме 7 років ув'язнення
Unsplash

Рада міністрів Білорусі ухвалила постанову, яка передбачає кримінальне переслідування підписників Telegram-каналів, які було визнано екстремістськими.

Санкція статті передбачення до семи років позбавлення волі, передає пресцентр Головного управління з боротьби з організованою злочинністю.

"ГУБОЗ починає роботу з визнання незареєстрованих груп громадян, які здійснюють екстремістську діяльність, у тому числі в месенджерах і соціальних мережах, екстремістськими формуваннями. Це означає, що підписники екстремістських Телеграм-каналів і чатів будуть залучатися до кримінальної відповідальності за статтею 361-1 Кримінального кодексу (до семи років позбавлення волі)", — йдеться у повідомленні.

Станом на 13 жовтня у списку екстремістських каналів, чиїх підписників чекає кримінальне переслідування вже 118 назв.

Що відомо

  • Депутати Європарламенту закликали розглянути злочини президента Білорусі Олександра Лукашенка проти громадян країни у Міжнародному суді та пропонують розширити санкції проти білоруської влади.
  • Наприкінці травня 2021 року невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ більше не буде затримувати нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити на територію Євросоюзу, членом якого є Литва.
  • За даними МВС Литви, з початку 2021 року близько чотирьох тисяч мігрантів нелегально перетнули білорусько-литовський кордон. Це в кілька разів вище, ніж за весь 2020 рік. Серед мігрантів зокрема громадяни Іраку, Ірану, Сирії. На початку серпня польоти з Іраку до Мінська були припинені.
  • У липні Литва анонсувала план посилення охорони кордону з Білоруссю та побудови стіни на "найбільш небезпечних ділянках" через нелегальну міграцію.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок