У МОЗ планують спростити проведення вакцинації. Що зміниться

У МОЗ планують спростити проведення вакцинації. Що зміниться

У МОЗ планують спростити проведення вакцинації. Що зміниться
Суспільне: Черкаси

Міністерство охорони здоров'я збирається спростити доступ до вакцинації. У МОЗ хочуть дозволити медсестрам та медбратам в окремих випадках робити щеплення без залучення лікаря.

Як повідомила 13 жовтня пресслужба міністерства, в Україні планують дозволити медичним працівникам, які мають освітній ступінь фахового молодшого бакалавра за спеціальністю "Медсестринство", в окремих випадках приймати рішення про щеплення без участі лікаря.

У МОЗ вказують, що фахівці підготували зміни до наказу міністерства від 16 вересня 2011 року №595 "Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень". Зараз ці зміни оприлюднені для громадського обговорення.

Читайте також: "Укрзалізниця" змінює правила перевезень пасажирів. Що відомо

"Запропоновані зміни нададуть можливість медичній сестрі чи брату проводити профілактичні щеплення без залучення лікаря, що особливо актуально в період пандемії COVID-19 та підйому інших гострих респіраторних інфекцій, зокрема грипу, коли завантаженість медичного персоналу дуже висока, покращать доступність до захисту від вакциноконтрольованих інфекцій", — йдеться у поясненні.

Додається, що проведення щеплень молодшим медичним персоналом без участі лікаря, є стандартною медичною практикою у багатьох країнах світу, зокрема: у США, Великій Британії, Швейцарії, Франції, Ізраїлі. Водночас у цих та інших країнах право здійснювати вакцинацію мають не тільки медичні сестри та брати, але й фармацевти, а, наприклад, в Австрії та Бельгії до щеплень залучають медичних студентів.

Читайте також: "Укрзалізниця" обладнає вокзали лабораторіями для тестування на COVID-19

"До здійснення щеплень в Україні будуть допущені медсестри та медбрати, які пройдуть  спеціальну  підготовку з організації й техніки проведення щеплень, а також навчання з надання невідкладної допомоги в разі виникнення невідкладних серйозних реакцій на вакцину (тяжка алергічна реакція, втрата свідомості тощо)", — пояснюють у міністерстві.

Зазначається, що також передбачено, що за особою залишається право вибору  –  погодитися на консультування та вакцинацію без залучення лікаря чи звернутися на консультацію до лікаря перед вакцинацією. Окрім того, визначено перелік станів та ситуацій, при яких висновок лікаря про вакцинацію є обов’язковим.

Що відомо​​

  • 16 309 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 13 жовтня 2021 року. 471 людина протягом доби померла. Госпіталізовано за добу 4 901 людина. Одужало – 6 462.
  • Кабінет міністрів підготував постанову, за якою у "помаранчевій" та "червоній" карантинних зонах прохід до держустанов та підприємств буде доступний тільки вакцинованим проти коронавірусу, або за наявності ПЛР-тесту, довідки про перенесену хворобу чи тесту на антиген.
  • У Національній академії наук вважають, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні найближчим часом може стрімко погіршитись.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок