МВФ погіршив прогноз щодо розвитку економіки України

МВФ погіршив прогноз щодо розвитку економіки України

МВФ погіршив прогноз щодо розвитку економіки України
Ілюстративне фото

Міжнародний валютний фонд погіршив оцінку темпів зростання внутрішнього валового продукту України у 2021 році до 3,5% у порівнянні із 4% у квітні.

Про це йдеться у прогнозі фонду, оприлюдненому 12 жовтня.

Як зазначають аналітики МВФ, за результатами 2020 року українська економіка втратила 4% ВВП, при цьому до кінця 2021-го його відновлення складе лише 3,4%. Станом на квітень у фонді оцінювали зростання цього показника на рівні 4%.

Водночас У Міжнародному валютному фонді очікують, що у 2022 році зростання ВВП пришвидшиться до 3,6%.

При цьому у МВФ зазначають, що падіння економіки України минулого року було відчутнішим, ніж загалом у світі (3,3%). У 2022-му темпи зростання також поступатимуться середнім світовим, які перебуватимуть на рівні 4,9%

Також аналітики МВФ припускають, що рівень безробіття в Україні знизиться у 2022 році знизиться до 8,7 у порівнянні із поточними 9,7%.

Що відомо

  • На початку вересня Нацбанк підвищив облікову ставку до 8,5% річних.
  • 15 вересня Кабінет міністрів затвердив проєкт Державного бюджету на 2022 рік. Його пріоритети — охорона здоров'я, освіта, інфраструктура, цифровізація, безпека та оборона. Прогнозований курс гривні до долара у 2022 становитиме 28,6.
  • Згідно з проєктом бюджету, у 2022 році 2,6 мільярда гривень підуть на закупівлю вакцин проти COVID-19, ще 157 — на нову програму медичних гарантій.
  • 15 вересня Кабмін погодив законопроєкт про реформу служби зайнятості.

Читайте також

У чому головні проблеми "Бюджету-2022". Пояснюють економісти

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок