Суди тривають шість років. У Франківську родичі репресованих відстоюють право на квартиру

Суди тривають шість років. У Франківську родичі репресованих відстоюють право на квартиру

Суди тривають шість років. У Франківську родичі репресованих відстоюють право на квартиру
Суспільне Карпати

В Івано-Франківську родина кілька років намагається відстояти право на квартиру. Перше засідання у справі сім'ї Заведюк відбулося 12 жовтня в Апеляційному суді області, повідомляє кореспондентка Суспільного.

У липні Івано-Франківський міський суд скасував розпорядження міського голови Віктора Анушкевичуса від 2014 року про передачу житла у власність іншій родині. Але вимогу про відселення теперішніх мешканців суд не задовольнив.

Суди у цій справі тривали приблизно шість років. Позивач Олексій Заведюк розповідає, що в суді першої інстанції просив скасувати дозволи міської ради на приватизацію квартири та прибудинкової території. Також чоловік просив надати його родині доступ до житла, відселивши звідти мешканців. Суд задовольнив ці вимоги частково.

Суди тривають 6 років. У Франківську родичі репресованих відстоюють право на квартиру
Позивач Олексій Заведюк. Суспільне Карпати

"Рішення першої інстанції не допомагає нам в реалізації наших прав користування цим приміщенням", — каже Олексій Заведюк.

Романа Слободян, яка мешкає у спірній квартирі, каже, що живе за цією адресою з 1957 року. У суді жінка відстоює своє право на проживання.

"Державна була квартира, всі могли приватизовувати своє житло. А я що, не громадянка України? Я стільки років жила. Чоловік каже, що нам житло пропонували. Але ніколи у світі ніхто нічого не пропонував. Чому я маю сидіти, чекати все життя і нічого не мати", — сказала Романа Слободян.

Суди тривають 6 років. У Франківську родичі репресованих відстоюють право на квартиру
Мешканка спірної квартири Романа Слободян. Суспільне Карпати

Адвокатка жінки Тетяна Розганюк розповіла у суді, що право власності на спірну квартиру сім’я Слободян не оформила. Також юристка заперечує вимогу Олексія Заведюка визнати недійсним виданий за часів СРСР ордер на проживання Романи Слободян.

"Ордер можна визнати недійсним, якщо були якісь порушення при його видачі. Ордер видали у 1988 році на житло. На той час жодних порушень не було. На підставі ордеру Романа Слободян вселилися у цю спірну квартиру. Був укладений договір найму і на законних підставах вона там проживає. Тобто, вона вселилася і ордер вичерпав свою силу", — розповіла адвокатка Тетяна Розганюк.

Представниця міської ради Ірина Тарновська каже, що сім’я Слободян правильно подала документи на отримання дозволів на право власності. Підстав для відмови, за словами Ірини Тарновської, не було.

Суди тривають 6 років. У Франківську родичі репресованих відстоюють право на квартиру
Суспільне Карпати

"На той момент, коли працівники виконавчого комітету ухвалювали це розпорядження, доступу до Державного реєстру не було, щоб перевірити. Окрім того, до архівних реєстрів технічної інвентаризації, яка здійснює інвентаризацію в нас досі немає доступу", — говорить Ірина Тарновська.

Вислухавши сторони, суддя Лілія Василишин вирішила зробити перерву у засіданні, щоб вивчити документи та прослухати аудіозаписи суду першої інстанції.

Що відомо

В 1950 роках батьків дружини франківця Олексія Заведюка репресували. Їх вивезли у Сибір, відібравши в них квартиру на вулиці Академіка Гнатюка, 7. Коли батьки дружини повернулися в Івано-Франківськ, то в їхній квартирі вже жили нові мешканці. Івано-Франківський міськвиконком ухвалив рішення про повернення квартири родині. А людей, які вже мешкали у квартирі, мали відселити в інше. У приватизації квартири мешканцям відмовили, а от прибудинкова територія стала їхньої власністю.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок