126 людей щепили 12 жовтня, у Черкаському слідчому ізоляторі. З них половина — співробітники установи, інші ж ті, кого утримують під вартою. Зі слів сімейної лікарки Юлії Некоз, вони мали на вибір три вакцини: CoronaVac, Pfizer та AstraZeneca.
Усіх щепили за бажанням.
У одній із кімнат СІЗО облаштували пункт щеплення. Ін'єкції робили під наглядом охоронців.

Олександр відбуває покарання за крадіжку. У слідчому ізоляторі перебуває рік із п’яти. Він розповів, що вакцинуватися погодився одним із перших, коли з'явилася можливість щепитися:
"Працюю в колективі, спілкуюся з людьми, зараз же скрізь коронавірус. Я не боюся захворіти, мої рідні перехворіли у важкій формі, але не боюсь. Проте, на всякий випадок хай буде".
А от засуджений Роман з вакцинацією зволікав до останнього. В установі він вже 15 років, відбуває довічне ув’язнення. Чоловік розповів, що хоч із людьми доводиться спілкуватися не часто, але ризик підхопити інфекцію все ж є:
"Я на суд сьогодні їду, можу там підхопити, від конвою, суддів, адвокатів, секретарів. У камері я перебуваю ще з одним чоловіком, ми домовились, що обоє сьогодні вакцинуємось. Я вчора написав заяву що хочу імунізуватися".

Щепили також і тих, хто перебуває під слідством. Вакцину чоловіки отримували по черзі, усе під наглядом охорони. А є й ті, хто від імунізації відмовився.
Сімейна лікарка Юлії Некоз зазначила, що умови, в яких живуть підслідні, не завжди ідеальні. Інколи в кімнатах буває пліснява, брудно або велике скупчення людей. Такі умови послаблюють імунітет, але на дієвість вакцини це не впливає:
"Ці фактори можуть трішки зменшувати імунітет, і своєю чергою, зменшувати імунну відповідь на імунізацію. Але все-таки імунний захист після вакцинації у них буде".

Щепили сьогодні 60 людей, другу дозу вони отримають через місяць. Мобільна бригада також приїде до них, додала лікарка.
Вакцинували сьогодні й персонал закладу. Юрій Гайдар старший по корпусному відділенню. Чоловік імунізувався вакциною Pfizer. Він додав, що постійно перебуває у великому колективі, тому так буде спокійніше за своє здоров’я:
"Це поліпшує шанси на те, що ти не будеш хворий. У будь-якій установі можна заразитися".
За словами інспектора слідчого ізолятора Олексія Головачова, нині вакцинація - вимога часу і є обов’язковою для працівників таких установ:
"Ми ж спілкуємось з іншими людьми, тому потрібно дбати про безпеку. Оскільки захворіє один - захворіють і всі інші. Звісно дуже багато людей скаже, що є багато побічних ефектів, та багато моїх знайомих щепились і я не бачив нічого страшного".
Сьогодні 66 працівників отримали щеплення. Зі слів начальника відділу Олега Демченка, нині провакциновано 80 відсотків персоналу та 30 відсотків тих, хто утримується в СІЗО.
За словами Олега Демченка, медики продовжать працювати в ізоляторі й завтра, 13-го жовтня, аби встигнути щепити усіх охочих.
Повне відео
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Читайте також
- Наближаємося до "червоної" зони: у Черкаській ОДА розповіли про нові обмеження
- Понад пів тисячі випадків коронавірусу діагностували на Черкащині за добу
- 97 відсотків випадків коронавірусу на Черкащині – штам "Дельта"
- До пів сотні пацієнтів на обліку та робота 24/7: як працює Центр паліативної допомоги в Черкасах