Лікарня у Валках стала резервною: чи готовий медзаклад приймати COVID-хворих

Лікарня у Валках стала резервною: чи готовий медзаклад приймати COVID-хворих

Лікарня у Валках стала резервною: чи готовий медзаклад приймати COVID-хворих
Суспільне Харків

Валківська центральна районна лікарня на Харківщині перейшла до переліку резервних для лікування хворих на коронавірус.

Про це під час брифінгу 12 жовтня повідомив директор обласного Департаменту охорони здоров'я Максим Хаустов.

"Вчора додалася [до переліку COVID-лікарень] Вовчанська лікарня. В резерв ставиться Валківська", — сказав Хаустов.

У Валківській районній лікарні не вистачає точок з потоковим киснем, розказав Суспільному в.о. головного лікаря Артем Ковальов.

"Ми зараз в процесі комунікації з міською владою. У нас є 22 точки подачі потокового кисню. Потрібно щонайменше 120. Всього ліжок в лікарні 150, але вони зайняті соматичними хворими. Якщо буде потрібно, будемо цих хворих виписувати, переводити в інші заклади й приймати хворих на коронавірус", — каже Ковальов.

З виплатами зарплат у лікарні наразі немає проблем, сказав Суспільному лікар-терапевт Олексій Кулинич. За його словами, лікарня завантажена, для прийому хворих на COVID муситимуть розгортати додаткові ліжка.

Читайте також: "Треба 24 бригади замість 18". Яких лікарів шукають у COVID-відділення у Харкові

За даними Хаустова, 12 жовтня госпітальна база в регіоні складає 4884 ліжка. З них зайняті 3321, що складає близько 68%.

Що відомо

  • В червні та липні медичний персонал Валківської лікарні виходив на протести через невиплату зарплат. Перша акція протесту медиків у Валках відбулася 17 червня. Проблеми з фінансуванням керівник закладу пов'язував із роботою НСЗУ. У боргах лікарні почала розбиратися прокуратура. 28 серпня Валківська міська рада призначила в.о. головного лікаря Артема Ковальова.
  • У залізничній лікарні №2 з 7 жовтня почали приймати пацієнтів, хворих на коронавірус. З 11 жовтня відкрилися COVID-відділення в Ізюмі та Вовчанську.
  • "У терміновому порядку". Харків збільшив кількість COVID-лікарень.

Вибір редакції

На початок