Обов’язкова абонентська плата та старт опалювального сезону. Про що говорили в Запорізькій міськраді

Обов’язкова абонентська плата та старт опалювального сезону. Про що говорили в Запорізькій міськраді

Обов’язкова абонентська плата та старт опалювального сезону. Про що говорили в Запорізькій міськраді
УНІАН

Розпочати опалювальний сезон у Запоріжжі мають опівночі 25-го жовтня, за умови температури повітря не вищої за 8 градусів протягом трьох діб.

Про це 11 жовтня під час наради з керуючими компаніями у міській раді повідомив директор концерну “Міські теплові мережі” Олександр Грек.

За його словами житловий фонд міста Запоріжжя готовий до початку опалювального сезону на 99%. Об’єкти соціальної сфери — на 97%. ОСББ — на 56%. Концерн замінив 21 кілометр пошкоджених міських тепломереж, об’єкти підготували технологічно, міські котельні мають необхідний запас вугілля.

Він також повідомив, що 1-го листопада у державі набувають чинності зміни в системі розрахунків за теплопостачання та гарячу воду. Запроваджується обов’язкова абонентська плата — 33 гривні щомісяця з однієї квартири, без урахування площі.

"Один особовий рахунок — одна абонентська плата. Якщо у вас дві послуги опалення та гаряча вода — то дві абонентські плати. Це — нова форма встановлення тарифів. Нові послуги — нові тарифи. Раніше це було в одному тарифі, зараз — в різних тарифах".

Торішня сума боргу запоріжців за спожите тепло становить 1 мільярд 300 мільйонів гривень — повідомив Олександр Грек:

"87% мешканців стовідсотково сплачують за тепло і гарячу воду. 13% мешканців не сплачують взагалі. Тому, коли це аналізується, виявляється, що нібито 91% мешканців трошки сплатили та трошки недоплатили. Але насправді це не так. І ми робимо це виключно в судовому порядку. Тобто, подаємо в суд, виграємо суд, потім подаємо у виконавчу службу та стягуємо цю заборгованість".

Читайте також: У Запоріжжі теплопостачальник внесе у платіжки графу з "необов'язковим" платежем

Тариф за теплопостачання та гарячу воду для населення залишиться на рівні тогорічного опалювального сезону. Різницю між закупівельною ціною за газ та рівнем тарифів для населення мільярд гривень міському бюджету компенсуватиме центральна влада, сказав заступник Запорізького міського голови Віктор Гординський:

"Центральна влада взяла на себе зобов’язання додатково до місцевих бюджетів направити 4% податкового збору і 13,44 % від акцизу з пального, виробленого на території України та ввезеного з інших територій на територію України. На їхній погляд, цієї суми повинно бути достатньо для того, щоб компенсувати місцевим бюджетам саме усі затрати в різниці тарифів".

Опалення
Віктор Гординський. Фото: Суспільне Запоріжжя

"І, як озвучив генеральний директор концерну «Міські теплові мережі» Олександр Грек, ми очікуємо на додаткову угоду, за якою також буде зафіксована ціна для категорій бюджетних організацій", зазначив Віктор Гординський.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок