Постійний міжнародний арбітражний суд Гааги 11 жовтня почав слухання у справі про захоплення українських кораблів силами прикордонної служби ФСБ Росії в листопаді 2018 року.
Про це повідомляє Радіо Свобода.
Відповідно до плану слухань, першими мають виступити російські представники. 12 жовтня слово матимуть українські делегати.
Загалом розгляд справи триватиме щонайменше чотири дні. У разі необхідності суд продовжать до 16 жовтня включно.
Зокрема, Україна звинувачує Росію в порушенні Конвенції ООН з морського права. У відповідь російська сторона наполягає, що юрисдикція Міжнародного арбітражу не поширюється на інцидент з українськими моряками, оскільки йдеться про військовослужбовців.
При цьому видання зазначає, що ця справа є частиною давнього конфлікту, оскільки Росія у насильницький спосіб анексувала Кримський півострів у 2014 році та намагається встановити виняткові права, зокрема, на мореплавання, в довколишніх водах Чорного моря.
Що відомо
- 25 листопада 2018 року біля берегів окупованого Криму російські прикордонники обстріляли і захопили три українські військові кораблі, а також затримали 24 моряків.
- Військовослужбовців звинуватили в незаконному перетині кордону Росії (покарання за цією статтею передбачає до шести років ув'язнення). Україна вважає те, що трапилося, порушенням імунітету військових кораблів.
- Міжнародний трибунал з морського права 25 травня 2019 року зобов'язав Росію негайно звільнити всіх моряків і дати їм змогу повернутися в Україну, а також повернути кораблі.
- 7 вересня між Україною і Росією відбувся обмін у форматі 35 на 35, під час якого, зокрема, були звільнені 24 полонені моряки.
- 18 листопада 2019 року в акваторії Чорного моря РФ передала Україні катери “Бердянськ”, “Нікополь” та буксир “Яни Капу”. 20 листопада вони прибули в порт Очаків.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!