Учні Житомирської спеціальної школи на уроках праці виготовляють рукавички, гаманці, сумки-бананки зі шкіри. Про це Суспільному розповів вчитель праці Олег Земнухов.
За його словами, уроки праці в спецшколі проходять щодня і тривають по 3-4 години.
"Ми на цих заняттях напрацьовуємо навики роботи з інструментами, тому що подібні уроки праці потрібні для розвитку моторики учнів", – сказав Олег Земнухов.

Директорка Житомирської спеціальної школи Світлана Лесик говорить, що урокам праці в навчальному закладі приділяють більше уваги, тому що вони дають змогу підготувати дітей до дорослого життя та допомагають в соціальній адаптації.
"Такі уроки праці у нас цьогоріч – це пілотний проєкт. Вперше ми працюємо з цим напрямком. Цього року ми відкрили напрямок пошиття і ремонт взуття. Звичайно, у нас є ще такі напрямки, як декоративно-ужиткове мистецтво, швейна справа, столярна справа і будівельно-штукатурна. Тому після завершення навчання діти мають максимальний набір навичок, які допоможуть їм у майбутньому утримувати себе і працювати", – розповіла Світлана Лесик.

Учень спецшколи Віктор Прокопчук під час уроку шив шкіряні рукавички для їзди на велосипеді або носіння тяжких сумок.
"Такі рукавички мені потрібні, бо я зазвичай допомагаю комусь нести сумки. У праці над цим виробом найскладніше робити дрібні деталі між пальцями. Їх треба спочатку зробити, а потім зшивати. І зараз я також буду робити отвори для вентиляції, щоб рукам було більш вільно", – говорить Віктор Прокопчук.


Десятикласник Нікіта Самойленко працює вже над четвертим шкіряним виробом.
"Ось цей гаманець я зробив для себе, щоб свої гроші туди складати. Робити його було не дуже важко, я вже їх декілька зробив. Для мене ця робота має дуже велике значення, тому що ти знаєш, що пошив його своїми руками, з якісної шкіри. Зараз я працюю над сумкою-бананкою на пояс. Її дещо важче робити, бо потрібно складати деталі, зшивати, заклеювати, але я стараюся", – сказав Нікіта Самойленко.
Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини