Громадський бюджет озеленення у Рівному: коли стартує і хто може податись

Громадський бюджет озеленення у Рівному: коли стартує і хто може податись

У Рівненській громаді прийом проєктів на громадський бюджет озеленення, який запровадили вперше, стартує з 18 жовтня. Таке рішення 11 жовтня прийняв координаційний комітет, – інформує журналіст Суспільного. На реалізацію ідей у 2022 році в міському бюджеті передбачили три мільйони гривень.

У Рівненській громаді з 18 жовтня стартує подача проєктів на громадський бюджет озеленення. Секретарка координаційного комітету громадського бюджету Рівного Кароліна Круглик озвучила календарний план його проведення.

"Подача проєктів відбудеться по 31 жовтня. З 01.11 по 22.11 – розгляд і доопрацювання, з 8.11 по 19.11 запланували онлайн-презентацію проєктів авторами, 26.11 – засідання координаційного комітету щодо допуску проєктів до голосування. З 10.12 по 24.12 — онлайн-голосування і затвердження результатів пропонуємо провести не пізніше, ніж – кінець січня 2022 року. І реалізовуватися ці проєкти будуть у 2022 році", – зазначила вона.

Кароліна Круглик запропонувала також суму у 3 млн розподілити: 2 млн передбачити на великі проєкти, з них по 1 мільйону – на кожну категорію й 1 млн розподілити між малими проєктами – 600 тис. грн – на категорію один й 400 тис. грн – на другу категорію.

Депутатка Рівнеради, заступниця керівника Тресту зеленого господарства Оксана Майборода, яка є ініціаторкою проєкту, уточнила, що автори матимуть змогу подати проєкти у двох основних категоріях: проєкти, пов'язані з впровадженням природоорієнтованих рішень на територіях загального користування та благоустрій загальнодоступних територій.

"Дається перелік можливих природоорієнтованих рішень і ми в комунікації будемо пояснювати і орієнтувати людей, які проєкти вони можуть подавати по цій категорії. Природоорієнтовані рішення – категорія, яка більш як 70% бюджету матиме витрати саме на впровадження такого рішення. І категорія – проєкти з благоустрою зелених міських просторів на територіях загального користування – вулиці парки сквери та рекреаційні зони та загальнодоступні прибудинкові території багатоквартирних будинків", – розповіла ініціаторка бюджету з озеленення.

За задумом, витрати у другій категорії у переважній частині мають піти на облаштування об'єктів та елементів благоустрою. Йдеться про лави для відпочинку, дитячі й спортивні майданчики, велопарковки, смітники, собачі вбиральні, вело й пішохідні доріжки, інші малі архітектурні форми: альтанки, сцени.

"Елементи, які дозволятимуть покращити наші рекреаційні зони, таким чином підвищувати їхній потенціал і привабливість для користувачів. Щодо голосування, то пропоную передбачити: 400 голосів – на великі й 200 – на малі проєкти", – запропонувала Оксана Майборода.

Вона уточнила, що малі проєкти обмежені бюджетом у 200 тисяч, але він може бути й меншим.

Що відомо

  • У Рівному 22 вересня презентували проєкт громадського бюджету озеленення. В його рамках просили у міської ради 10 млн грн на реалізацію природноорієнтованих проєктів. Експертка Ірина Стасюк уточнила: в Україні поки немає жодного міста, де виокремлено громадський бюджет озеленення. Рівне може стати першим містом в державі з таким конкурсом проєктів.
  • Рівнерада 30 вересня підтримала пропозицію депутатки Оксани Майбороди започаткувати у місті громадський бюджет озеленення. На реалізацію цього громадського бюджету в 2022 році замість десяти мільйонів гривень депутати дали три мільйони гривень.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Вибір редакції

На початок