Як знизити негативний вплив соцмереж на здоров'я. Поради від миколаївської психологині

Як знизити негативний вплив соцмереж на здоров'я. Поради від миколаївської психологині

Як знизити негативний вплив соцмереж на здоров'я. Поради від миколаївської психологині
Фото: Суспільне Миколаїв

Соціальні мережі дають нам можливість підтримувати зв’язок із друзями та знайомими, ділитися думками та новинами із широкою аудиторією, навчатися тощо. Але крім цього ми починаємо порівнювати себе з іншими людьми та стаємо залежними від гортання стрічки.

Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з психологинею Любов’ю Сай та дізналися, як зменшити негативний вплив соціальних мереж на ментальне здоров’я та самооцінку.

Не порівнюйте себе з іншими

За словами психологині та арттерапевтки Любові Сай, одна з найбільших проблем сучасності, спричинена соціальними мережами — спотворення реальності. Звідси й депресивні стани, розчарування, втрата запалу вчитися, працювати.

"Ми дивимося на гарні фото і відео з кавою у ліжку, і думаємо, що так і є в реальному житті. І починаємо порівнювати своє життя з фотоальбомами у соціальних мережах. Порівняння, у більшості випадків, не на нашу користь", — розповідає Любов Сай.

Психологиня говорить, що після перегляду такого "ідеального" контенту ми починаємо відчувати себе "недо": недостатньо успішними, недостатньо багатими, недостатньо щасливими.

"Ніколи не порівнюйте себе з іншими, бо про себе ви знаєте усе, а про інших - тільки те, що вони вам дозволили", — додає психологиня.

Розмежовуйте світ "реальний" і світ "інстаграмний"

"Ми всі хочемо фіксувати й залишати на згадку позитивне. Навіть побачити справжнє обличчя без фільтрів у соціальних мережах — вже якось незвично. Бо це ж ідеальний світ", — говорить Любов Сай.

Але, за словами психологині, люди не викладають контент про справжнє життя: про труднощі, сварки, негаразди. Тому потрібно розмежовувати світ реальний та світ "інстаграмний".

Читайте також: "Сон та галюцинації. Лікар з Миколаєва розповів, як працює анестезія та про відчуття під наркозом"

Більше фізичної активності

Любов Сай розповіла, що друга найчастіше проблема, яку спричиняють соціальні мережі — суто фізіологічні проблеми, пов'язані зі зниженням активності та відсутністю фізичних навантажень.

"Відсутність фізичних навантажень можуть провокувати навіть появу панічних атак (через проблеми зі спиною). Але тут складніше - потрібно, щоб людина сама вважала це проблемою. Але, як правило, поки сильно "не припече", поки тіло не "змусить" ми нічого не зрозуміємо", – каже психологиня.

Зі слів психологині, спорт, рухова активність, свіже повітря — найкращі способи боротьби з фізіологічними проблемами, що спричиняють соціальні мережі.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок