Соціальні мережі дають нам можливість підтримувати зв’язок із друзями та знайомими, ділитися думками та новинами із широкою аудиторією, навчатися тощо. Але крім цього ми починаємо порівнювати себе з іншими людьми та стаємо залежними від гортання стрічки.
Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з психологинею Любов’ю Сай та дізналися, як зменшити негативний вплив соціальних мереж на ментальне здоров’я та самооцінку.
Не порівнюйте себе з іншими
За словами психологині та арттерапевтки Любові Сай, одна з найбільших проблем сучасності, спричинена соціальними мережами — спотворення реальності. Звідси й депресивні стани, розчарування, втрата запалу вчитися, працювати.
"Ми дивимося на гарні фото і відео з кавою у ліжку, і думаємо, що так і є в реальному житті. І починаємо порівнювати своє життя з фотоальбомами у соціальних мережах. Порівняння, у більшості випадків, не на нашу користь", — розповідає Любов Сай.
Психологиня говорить, що після перегляду такого "ідеального" контенту ми починаємо відчувати себе "недо": недостатньо успішними, недостатньо багатими, недостатньо щасливими.
"Ніколи не порівнюйте себе з іншими, бо про себе ви знаєте усе, а про інших - тільки те, що вони вам дозволили", — додає психологиня.
Розмежовуйте світ "реальний" і світ "інстаграмний"
"Ми всі хочемо фіксувати й залишати на згадку позитивне. Навіть побачити справжнє обличчя без фільтрів у соціальних мережах — вже якось незвично. Бо це ж ідеальний світ", — говорить Любов Сай.
Але, за словами психологині, люди не викладають контент про справжнє життя: про труднощі, сварки, негаразди. Тому потрібно розмежовувати світ реальний та світ "інстаграмний".
Читайте також: "Сон та галюцинації. Лікар з Миколаєва розповів, як працює анестезія та про відчуття під наркозом"
Більше фізичної активності
Любов Сай розповіла, що друга найчастіше проблема, яку спричиняють соціальні мережі — суто фізіологічні проблеми, пов'язані зі зниженням активності та відсутністю фізичних навантажень.
"Відсутність фізичних навантажень можуть провокувати навіть появу панічних атак (через проблеми зі спиною). Але тут складніше - потрібно, щоб людина сама вважала це проблемою. Але, як правило, поки сильно "не припече", поки тіло не "змусить" ми нічого не зрозуміємо", – каже психологиня.
Зі слів психологині, спорт, рухова активність, свіже повітря — найкращі способи боротьби з фізіологічними проблемами, що спричиняють соціальні мережі.