Які ліки українцям можна привозити з-за кордону

Які ліки українцям можна привозити з-за кордону

Які ліки українцям можна привозити з-за кордону
AP/ DPA (Photostream)

Які ліки українцям можна привозити з-за кордону і які обмеження щодо лікарських препаратів для особистого користування діють на українському кордоні. Про це в ефірі Українського радіо розповіла голова правління ГО "Ліки Контроль" Наталія Гуран.

Які ліки заборонено в Україні перевозити через кордон

Згідно з законодавством України, громадяни України в'їздять в Україну без будь-яких обмежень. Тому коли люди повертаються з відпочинку, то якихось обмежень щодо конкретних препаратів насправді немає. Якщо ви на відпочинку захворіли й купували там лікарський препарат, то його можна привезти додому.

Проте не всі ліки можна просто і вільно ввозити, зокрема препарати, в складі яких психотропні чи наркотичні речовини. Але якщо у вас є рецепт від лікаря, в якому зазначено, що вам цей препарат необхідний і в якій кількості, тоді ви також зможете ввезти його в тій кількості, яка не перевищує зазначену в рецепті.

Водночас у нас є обмеження щодо кількості препаратів, які ми можемо ввозити для особистого користування. Це кількість, що не перевищує п’ять упаковок кожного найменування на одну особу.

Які лікарські препарати не можна везти за кордон

Якщо ми їдемо за кордон, то потрібно безпосередньо дивитися порядки тих чи інших країн, зокрема якщо ви везете серйозніші ліки, ніж просто жарознижувальні препарати. Крім того, бажано брати з собою рецепт від лікаря.

Чи можна з-за кордону привозити препарат, який перестали продавати в Україні

Такий препарат можна ввозити. У законі України "Про лікарські засоби" йдеться про те, що незареєстровані в Україні лікарські препарати можна ввозити для індивідуального використання. У цьому випадку працює правило п’яти упаковок або, якщо мова йде про нарковмісні та психотропні речовини, то обов'язковим є рецепт лікаря з зазначеною кількістю. Якщо зазначено, що для курсу лікування необхідно 60 таблеток, то 60 таблеток і ввозиться.

Крім того, іноді ввозять спеціальне дитяче харчування, яке не є лікарським засобом, але життєво необхідне, зокрема для дітей хворих на фенілкетонуріюОдна з найчастіших форм спадкових дефектів обміну амінокислот. Це порушення обміну речовин, при якому організм не може переробляти фенілаланін (амінокислоту, яка входить до складу білкових молекул).. У цьому разі також працює правило або п’яти упаковок, або рецепт лікаря. Проте ви повинні документально пояснити, яке відношення маєте до дитини, тобто надати документ, який би засвідчив ваші родинні зв'язки.

Читайте також: Гордіїв вузол для фармакологів. Чому ліки проти коронавірусу складно розробити

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок