75% жителів Харківщини не щеплювалися від COVID: в ОДА закликають до відповідальності

75% жителів Харківщини не щеплювалися від COVID: в ОДА закликають до відповідальності

Уточнено
75% жителів Харківщини не щеплювалися від COVID: в ОДА закликають до відповідальності
Харківська обласна державна адміністрація

Від коронавірусу на Харківщині повністю щеплені 19% жителів, однією дозою захищені 25%.

Про це на брифінгу 11 жовтня повідомив директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Максим Хаустов. За його словами, серед медичних працівників 56% повністю щеплені, 71% — однією дозою. Серед працівників освіти — 54% та 88% відповідно.

"Процес вакцинації триває... Всі три вакцини зараз є в наявності — Pfizer, AstraZeneca, CoronaVac. Тому ще раз запрошую прийти або до сімейних лікарів, або до центрів масової вакцинації. Тільки щеплена людина має захист", — заявив Хаустов.

Окрім центрів масової вакцинації та сімейного лікаря, можна вакцинуватися у відділеннях "Укрпошти". Директор департаменту радить перевіряти розклад роботи кожного пункту, графіки формуються.

Хаустов повідомив, що летальність у вакцинованих людей "надзвичайно низька". Здебільшого помирають невакциновані люди похилого віку. Наразі в лікарнях Харківської області перебувають 235 щеплених. Всі інші — невакциновані.

"Розуміння соціальної відповідальності має бути в кожного громадянина. Люди, які зараз виявляють хворобу, захворіли не сьогодні і не вчора. Вони захворіли десь тиждень тому. І цей тиждень вони заражали інших. Закликаємо носити маску та вакцинуватися. Скільки б ми не розширювали кількість ліжок — на всіх не вистачить", — підсумував він.

Що відомо

  • У Харкові для прийому хворих на коронавірус відкрили міську клінічну лікарню №8, а у міській багатопрофільній лікарні №18 доставили ще 190 ліжок.
  • Харківська поліція оштрафувала за порушення карантину 326 людей за тиждень.

На початок