На Полтавщині у лікарнях зайнято 35,5% ліжок для пацієнтів із COVID-19

На Полтавщині у лікарнях зайнято 35,5% ліжок для пацієнтів із COVID-19

На Полтавщині у лікарнях зайнято 35,5% ліжок для пацієнтів із COVID-19
Суспільне Полтава

У лікарнях на Полтавщині за вихідні на 4,5% побільшало хворих із підтвердженим коронавірусом. Про це Суспільному розповіла керівниця обласного центру громадського здоров’я Ніна Дурдикулиєва.

Загалом в області пацієнтів із COVID-19 приймають у 12 медзакладах. Найбільше ліжок – в обласній інфекцій лікарні. Нині зі 152 ліжок зайнято 76%, каже директорка закладу Наталія Свириденко. А в Полтавській райлікарні із 45 ліжок – вільні менше половини, каже директор Полтавської центральної райлікарні Олег Мехедько.

"За дві доби після відкриття нашого "ковідного" відділення поступило 25 пацієнтів. Приблизно порівну: 12 людей першої доби і 13 наступної. У реанімації перебуває одна людина. Вік госпіталізованих від 25 (років – ред.) і до понад 70", – каже Олег Мехедько.

На Полтавщині у лікарнях зайнято 35,5% ліжок для пацієнтів із коронавірусом
Полтавська центральна районна лікарня. Суспільне Полтава

Якщо говорити про завантаженість ліжок із киснем у межах області, то цей показник зростає, але не вкрай надмірно. Якщо на 8 жовтня він 31%, а станом на 10 жовтня – 35,5%", – говорить керівниця обласного центру громадського здоров'я Ніна Дурдикулиєва.

За інформацією на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я, нині Полтавщина перебуває у «помаранчевій» карантинній зоні. Це через те, що 10 жовтня в регіоні виявили перевищення динаміки рівня госпіталізацій − 51,5% при нормі до 50%. Інші показники – рівень захворюваності, коефіцієнт виявлення випадків захворювання, охоплення тестуванням, рівень госпіталізацій та завантаженість ліжок з киснем – нині у межах норми. Нових карантинних обмежень у регіоні поки не запроваджуватимуть, розповів Суспільному керівник пресслужби обласної адміністрації Максим Ковальов.

Що відомо:

  • Вперше карантин через коронавірус в Україні запровадили 12 березня 2020.
  • Потім його продовжували, а влітку перевели у форму адаптивного карантину з поділом регіонів на чотири зони.
  • 13 квітня 2021 року на Полтавщині запровадили обмеження "червоної" карантинної зони. Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні державної комісії з техногенно-екологічної безпеки. 7 травня обмеження послабили.
  • 10 жовтня на Полтавщині зафіксували 132 випадки захворювання на коронавірус.
  • За інформацією на сайті МОЗ, "помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки не містить додаткових обмежень та є сигнальним про наближення регіону до "червоної" зони.
  • 23 вересня на Полтавщині впровадили "жовту" карантинну зону через поширення коронавірусу. Це згідно з рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки.
На початок