Українські дзюдоїсти вибороли перші за три роки медалі юніорського чемпіонату світу: відео IJF

Минулого разу Україна не змогла піднятися на п'єдестал, але в 2021-му отримала перші нагороди з моменту перемоги Дар'ї Білодід три роки тому.

В італійській Ольбії завершився юніорський чемпіонат світу з дзюдо. Україна вперше з 2018 року повернулася з нього з медалями. Збірна завоювала дві бронзові нагорди – обидві в чоловічих дисциплінах.

У категорії до 66 кг медаль здобув 18-річний представник Одеської області Євген Гончарко. На шляху до неї українець спершу пройшов киргизстанця Ербола Абасбєкова та угорця Акоша Баржикая. У чвертьфіналі Гончарко програв ваза-арі майбутньому чемпіону, росіянину Абреку Наґучеву.

Проте у втішній сутичці Євген виграв ваза-арі в узбекистанця Абдулбосіта Абдуласімова, а в сутичці за "бронзу" на 12-ій секунді іппоном здолав молдовця Раду Ізвореану.

Для Гончарка це дебютна медаль на рівні чемпіонату світу. Раніше цього року він уперше виграв "бронзу" на юніорському чемпіонаті Європи.

• Відео "бронзової" сутички Гончарка:

Ще одну "бронзу" завоював 20-річний представник Дніпропетровської області Артем Бубир. Він посів третє місце в категорії до 81 кг.

Щоб вийти до медального фіналу, українець переміг алжирця Ахмеда Ребахі, перуанця Хав'єра Сааведру Бобаділью та ізраїльтянина Яхелі Лаві. У чвертьфіналі Бубир впорався з французом Еміром Жанфаві.

У півфіналі Артем зазнав поразки іппоном від майбутнього чемпіона, грузина Ґіорґі Шеразадішвілі. Але в "бронзовій" сутичці українець здобув перемогу над італійцем Брайтом Маддалоні Носою – іппоном на першій хвилині. Пізніше він знову здолав італійця вже в командних змаганнях, проте там Україна не змогла зачепитися за медалі.

Для Бубира це також дебютна медаль чемпіонату світу. Торік Бубир став віцечемпіоном Європи.

• Відео "бронзової" сутички Бубира:

У медальному заліку Україна посіла 16-е місце з двома медалями. Перемогу на ньому здобула Грузія.

Медальник залік юніорського чемпіонату світу з дзюдо

1. Грузія - 4 "золото" + 0 "срібло" + 1 "бронза"
  2. Росія - 2+2+2
  3. Франція - 2+0+5
  4. Нідерланди - 1+3+0
  5. Німеччина - 1+1+2

...

• 16. Україна - 0+0+2

• На минулому чемпіонаті світу серед юніорів Україна лишилася без медалей.
  • Востаннє українські дзюдоїсти піднімалися на юніорський світовий п'єдестал у 2018 році. Тоді Дар'я Білодід завоювала "золото" в категорії до 48 кг.
  • Медальний залік цього року очолила Грузія з п'ятьма медалями, зокрема чотирма золотими. Україна – на 16-му місці.
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів