Міжнародний день дівчаток. Через пандемію поглиблюється цифровий гендерний розрив – ООН

Міжнародний день дівчаток. Через пандемію поглиблюється цифровий гендерний розрив – ООН

Міжнародний день дівчаток. Через пандемію поглиблюється цифровий гендерний розрив – ООН
ООН

11 жовтня у світі відзначають Міжнародний день дівчаток. Цього року в Організації об'єднаних націй закликають світ подолати гендерний цифровий розрив, з яким суспільство все частіше стикається у зв’язку з поширенням пандемії коронавірусної хвороби COVID-19.

Про це повідомляє пресцентр ООН.

"Дівчатка-лідерки. Дівчатка-втілювачки змін. Дівчатка добре розвиваються і зростають у всьому світі. Вони є фундаментальним джерелом трансформаційних змін щодо гендерної рівності, а технології є вирішальним інструментом для підтримки їхньої роботи, активності та лідерства", — йдеться у повідомленні UN Women.

В організації додають, що гендерний цифровий розрив на сьогодні є реальним: "Це розрив у нерівності... цифрова революція має бути для всіх і з усіма. Потрібно досягти стимулювання дій та відповідальності... з подолання цифрового гендерного розриву".

Додається, що цифрова інклюзія та грамотність відкривають для дівчаток нові можливості для освіти, заробітку грошей та кар'єрного просування, особливо в часи пандемії COVID-19.

Читайте також: Моє тіло — моє діло? Чому бодіпозитив це не завжди про позитив

Водночас зазначається, що пандемія також поглибила гендерний розрив у контексті безпеки в інтернеті, позаяк дівчата стикаються з економічними та соціальними бар’єрами.

"На початку цього року під час Форуму з питань рівності поколінь у технологіях та інноваціях визначили пріоритетними у глобальних дискусіях щодо гендерної рівності. Лідери громадянського суспільства, урядів, приватного сектора та молодіжних рухів взяли на себе зобов’язання побудувати більш інклюзивні цифрові суспільства, надаючи дівчаткам рівні можливості, інвестуючи у феміністичні технології та ставлячи дівчаток та молодих жінок у центр розроблення та втілення рішень щодо цифрового світу", — додали в ООН.

У світі відзначають Міжнародний день дівчаток
ЮНІСЕФ

За даними ЮНІСЕФ, попри те, що пандемія прискорила запуск цифрових платформ для навчання, заробітку та спілкування, близько 2,2 млрд людей у віці до 25 років досі не мають доступу до інтернету.

"Дівчатка частіше позбавлені цього. Гендерний розрив для глобальних користувачів інтернету виріс з 11% у 2013 році до 17% у 2019 році. У найменш розвинених країнах світу він сягає близько 43%", — повідомили в організації.

Читайте також: Третина жінок планети зазнавала насильства — ООН

Міжнародний день дівчаток

Міжнародний день дівчаток — день, присвячений специфічним проблемам і загрозам, яким піддаються діти жіночої статі, який відзначають 11 жовтня. День проголошений ООН у 2012 році.

Саме цю дату обрали, щоб звернути увагу на соціальні проблеми і нерівність, які відчувають дівчатка в усьому світі, пов'язані безпосередньо зі ставленням навколишнього суспільства до жіночої статі. В їх число входять можливості отримання освіти, повноцінного харчування, медичного обслуговування, соціальних прав, захисту від дискримінації, насильства та примусового заміжжя у дитячому віці.

Ініціатива щодо ухвалення резолюції на введення Міжнародного дня дівчаток була висунута з Канадою на Генасамблеї ООН. Просуванням резолюції займалася канадська міністерка у справах жінок Рона Амброуз. 10 грудня 2011 року Генасамблея ООН провела голосування по прийняттю Міжнародного дня дівчаток.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок