У центрі Сум влаштували акцію протесту проти подорожчання проїзду у маршрутках

У центрі Сум влаштували акцію протесту проти подорожчання проїзду у маршрутках

Доповнено
У центрі Сум влаштували акцію протесту проти подорожчання проїзду у маршрутках
Суспільне Суми

У Сумах 10 жовтня організували акцію протесту проти підвищення цін у маршрутках до 10 гривень. Люди вийшли на площу Незалежності близько 16.00. На акцію прийшли близько сотні сумчан.

Також мітингувальники вимагали покращення умов у приватному транспорті. З собою люди взяли плакати, техніку та конструкцію з автомобільної шини, відра та портрет Сумського міського голови.

Акцію протесту проти підвищення цін за проїзд у маршрутках влаштували у центрі Сум

“Не хочемо, щоб маршрутки були по 10. Кор.: Вже підраховували, сільки вам доведеться платити за новими тарифами? – Ще ні, боюся. Дуже дорого. У мене — чоловік, двоє дітей, нам поїздка в один бік 35 гривень зараз. А в наступному році – вже 40. Кор.: — Скільки готові платити за проїзд у сумських маршрутках? – 5 гривень за одного! Це достатня ціна за наші маршрутки, вони дуже в страшному становищі”, — говорить сумчанка Ірина.

Читайте також: У Степанівці на Сумщині люди мітингували проти підвищення цін на проїзд на приміських маршрутах

“Лише з роботи – на роботу – 4000 гривень на місяць. У магазин, прогулятися – це до тисячі. Це суттєва частина моєї зарплати. Я не згоден з тим, що вони мають право встановлювати такі тарифи. 7 гривень – це вже межа”, — каже сумчанин Олесь.

Організатор зібрання Сергій Супрун каже: мітинг організували у вихідний день спеціально.

“Люди кажуть: багато зайнятих, багато на роботах. Сьогодні — вихідний день, ніщо не заважає вийти і висловити свою громадську позицію. Це перший крок. Надалі будемо звертатися до влади.

У центрі Сум влаштували акцію протесту проти подорожчання проїзду у маршрутках

Акція тривала близько години. Наприкінці її організатори повісили принесену конструкцію навпроти міської ради. Висіла інсталяція впродовж вечора і ночі. її зняли 11 жовтня близько 7.00.

У центрі Сум влаштували акцію протесту проти подорожчання проїзду у маршрутках

Що думає з приводу інсталяції, яку для нього створили, міський голова, поки невідомо. Олександр Лисенко — на лікарняному, сказала речниця міської ради Ольга Семениста.

За інформацією речника Нацполіції Сумщини Володимира Кузьменка, під час мітингу порушень громадського порядку не зафіксували. З моменту дії нової ціни – також заяв щодо конфліктів між водіями, перевізниками і пасажирами – не надходило, сказав він.

Що відомо

  • Рішення щодо підвищення тарифу у сумських маршрутках опублікували на сайті міськради 9 жовтня. Відтепер вартість проїзду в приватному транспорті становить 10 гривень замість 7.
  • З 16 жовтня у комунальних тролейбусах та автобусах пасажири будуть сплачувати 6 грн замість 4 грн.
  • Сумський виконавчий комітет проголосував за підвищення вартості проїзду для міських маршруток, а також для комунальних автобусів та тролейбусів 8 жовтня.
  • Сумські перевізники зверталися до міського голови з вимогою вирішити питання з тарифами в маршрутках. Якщо цього не станеться до 1 жовтня, вони мали намір припинити працювати на маршрутах.
  • На початку вересня на сайті міської ради оприлюднили проєкт документа про підвищення вартості проїзду у приватних маршрутках. Протягом місяця з дня оприлюднення усі охочі могли подати свої скарги та зауваження до відділу транспорту Сумської міської ради. Після цього тарифи мали затвердити члени виконавчого комітету.
  • На сайті Сумської міськради опублікували файли з розрахунками тарифів на проїзд 12 сумських приватних перевізників. Утім підвищити вартість перевезень для пасажирів до 1 жовтня не встигали. Після зустрічі з представниками місцевої влади перевізники погодились почекати 6 жовтня, коли сплине місяць з моменту оприлюднення проєкту рішення.

На початок