В Україні звільнили 31 засудженого військового, яких помилував Зеленський

В Україні звільнили 31 засудженого військового, яких помилував Зеленський

В Україні звільнили 31 засудженого військового, яких помилував Зеленський
Фото: Суспільне

Державна кримінально-виконавча служба повідомила про звільнення 31 учасника бойових дій, яких засудили за злочини легкого та середнього ступеня тяжкості.

Про це повідомила голова Консультативної ради з питань забезпечення прав і свобод захисників України, радниця керівника Офісу Президента Альона Вербицька у Facebook.

Вона зазначила, що таким чином указ президента щодо звільнення учасників бойових дій виконаний в повному обсязі.

"Найближчим часом 31 родина зустріне своїх синів, чоловіків, батьків, братів, а хтось нарешті зможе потиснути руку своєму побратимові. Щиро бажаю всім помилуваним і відтепер вільним захисникам України, ніколи більше не повертатись в місця несвободи!", — написала Вербицька.

Що відомо

  • Комісія при президентові України у питаннях помилування рекомендувала главі держави звільнити або ж частково зменшити термін відбування покарання для 31 засудженого військового.
  • 8 жовтня президент Володимир Зеленський підписав відповідний указ.
  • Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що подання про помилування військових зроблено вперше в новітній історії України. За його словами, при визначенні осіб для помилування враховувались їхні заслуги перед державою.
  • 20 серпня президент Володимир Зеленський вніс зміни в Положення про порядок здійснення помилування.
  • Нові правила передбачають, що від відбування покарання в порядку помилування після фактичного відбуття ними строків можуть бути звільнені "особи, засуджені за вчинення корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов'язаних з корупцією, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції".
  • Також документом передбачено, що у виняткових випадках за наявності надзвичайних обставин клопотання про помилування також може бути подано головою або іншим членом Комісії при президентові у питаннях помилування, Уповноваженим Верховної Ради з прав людини, радником-уповноваженим президента з прав дитини та дитячої реабілітації або уповноваженим президента з питань безбар'єрності.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок