Третій рік у Тернополі діє соціально-спортивна школа "Реал Мадрид"

Третій рік у Тернополі діє соціально-спортивна школа "Реал Мадрид"

Третій рік у Тернополі діє соціально-спортивна школа "Реал Мадрид" Суспільне Тернопіль

Третій рік у Тернополі працює соціально-спортивна школа фонду "Реал Мадрид". Діти з малозабезпечених та малозахищених сімей працюють з психологом і грають у футбол. Школу відвідують 240 учнів. Про це Суспільному розповів її керівник Ярослав Несторович.

Ростиславу Новосаду 16 років. Він відвідує соціально-спортивну школу фонду "Реал Мадрид" у Тернополі від початку її створення. Сюди він приходить тричі на тиждень. Перед тренуванням заняття з психологинею Оксаною Дробніцькою.

"З психологом в нас надзвичайно дружні відносини. Ми спілкуємося, як друзі. Допомагають з розв'язанням проблем. Спілкуємося на різні теми", – каже учень соціально-спортивної школи Новосад.

У Тернополі діти грають у футбол і отримують допомогу психологаСуспільне Тернопіль

Ростислав Новосад

Психологиня Оксана Дробніцька розповіла, пам’ятає, як Ростислав вперше прийшов до школи. Жінка каже, їхні заняття мають результат. За її словами, психолога відвідують усі учні закладу.

"Пів року, я вже спостерігаю кардинальні зміни, динаміку кардинальних змін у поведінці, у спілкуванні, у тому, як вони відносяться до соціуму, як долають страхи і свою невпевненість", – каже Дробніцька.

У Тернополі діти грають у футбол і отримують допомогу психологаСуспільне Тернопіль

У Тернополі діти грають у футбол і отримують допомогу психолога

Впродовж трьох років Ростислава Нововсада тренує Михайло Оліяр. Чоловік розповів, заняття відбувається за методикою "Реал Мадрид":

"Крім футбольного і спортивного аспекту, в кожне тренування включається соціальний аспект. Футболісти повинні навчитись не тільки грати в футбол. Вони повинні засвоїти, як подається в методиці фонду "Реал Мадрид", соціальні цінності. Такі поняття, як повага, мотивація, самостійність, самооцінка, рівність. І під час кожної вправи на тренуванні ми намагаємося включити якісь аспекти, які могли б допомогти їм зрозуміти, усвідомити ці соціальні цінності".

Після соціально-спортивної школи Ростислав Новосад вирішив навчатися на футбольного арбітра:

"Надзвичайно цікаво, коли граємо в футбол. Це дуже цікава частина тренувань, але окрім самої гри надзвичайно було цікаво, як відбувається робота футбольного арбітра. Тому вирішив піти на навчання саме арбітра. Сподобалось. Отримую різні можливості розвиватися в цьому. Практикуюся. Обслуговую різні матчі".

Керівник школи Ярослав Несторович розповів, зараз у світі є 83 соціально-спортивні школи від фонду "Реал Мадрид". Чоловік каже, за три роки роботи навчальний заклад у Тернополі посідає перше місце серед шкіл Європи:

"Ми визначили шість категорій дітей, які можуть займатися в нашій школі. Це сироти, напівсироти, діти воїнів АТО, багатодітні, малозабезпечені, діти, які проживають з опікунами і ще декілька категорій. Наше завдання забрати дитину з вулиці, або забрати з неблагополучної сім’ї і дати їй путівку в нормальне життя. В нас займаються діти від 6-ти до 17-ти років. Задання наше не зробити їх спортсменами, а зробити їх нормальними людьми".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди