СБУ розслідує розтрату коштів у Житомирському ТТУ – керівник ТТУ заперечує свою причетність

СБУ розслідує розтрату коштів у Житомирському ТТУ – керівник ТТУ заперечує свою причетність

Уточнено
СБУ розслідує розтрату коштів у Житомирському ТТУ – керівник ТТУ заперечує свою причетність
Фото: УНІАН

Служба безпеки відкрила кримінальну справу за фактом порушень керівником Житомирського ТТУ тендерного законодавства, які призвели до розтрати 3 мільйонів гривень бюджетних грошей. Про це 8 жовтня Суспільному повідомила речниця СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк. Сам керівник ТТУ сказав кореспондентам Суспільного, що справа є сфабрикованою.

За словами Ірини Мартинюк, керівник Житомирського трамвайно-тролейбусного управління (ТТУ) тричі за рік переглядав угоду з підприємством, яке виграло тендер на постачання електроенергії очолюваному ним депо.

"Щоразу ціна на електроенергію для міського електротранспорту зростала. В середньому, на 10% порівняно з попередньою. Такі дії чиновника суперечать чинному законодавству про публічні закупівлі. Перевірка, проведена фахівцями Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області, підтвердила, що ця оборудка завдала бюджету Житомира збитків на понад три мільйони гривень", – каже Ірина Мартинюк.

СБУ викрила на корупції керівника Житомирського ТТУ – керівник ТТУ заперечує свою причетність
Ірина Мартинюк. Суспільне Житомир

Наразі керівнику комунального підприємства, відповідальному за укладання договорів, повідомили про підозру за частиною 2 статті 367"Службова недбалість" Кримінального кодексу України. Правоохоронці проводять слідчі дії для встановлення всіх причетних до справи осіб.

Згідно інформації на сайті Житомирської міської ради, чинним керівником ТТУ є Андрій Нечуйвітер.

Суспільне звернулося за коментарями до профільного заступника Житомирського міського голови Олександра Шевчука та очільника управління транспорту і зв'язку Житомирської міськради Костянтина Підпокровного. Олександр Шевчук сказав, що дізнався цю інформацію від кореспондентів, тому дасть коментар згодом. Костянтин Підпокровний також сказав, що зможе коментувати лише після того, як вивчить ситуацію.

ОНОВЛЕНО на 16:05

Кореспондентам Суспільного Олександр Шевчук розповів, що поки не даватиме коментарів з цього приводу.

"Лист СБУ надіслала особисто керівнику ТТУ – він, цей лист, лежить у керівника ТТУ в кабінеті. Сам керівник ТТУ – на лікарняному і вже досить тривалий час. Коли він вийде з лікарняного, тоді ми разом подивимося цей лист і зможемо коментувати цю ситуацію", – сказав Олександр Шевчук.

Відповідаючи на питання кореспондентів Суспільного про те, чи дійсно згаданій компанії упродовж 2021 року виділяли додаткові гроші за оплату закупленої електроенергії, Олександр Шевчук це підтвердив, додавши, що робили це, бо ціни на електрику періодично зростали.

СБУ викрила на корупції керівника Житомирського ТТУ – керівник ТТУ заперечує свою причетність
Олександр Шевчук (фото з архіву Суспільне. Житомир). Суспільне Житомир

Суспільне звернулося за коментарем до Андрія Нечуйвітра. Сам коментар опублікуємо згодом.

17.00 – у телефонному коментарі кореспондентам Суспільне. Житомир керівник Житомирського ТТУ Андрій Нечуйвітер сказав, що справа проти нього є сфабрикованою, бо в такий спосіб його намагаються звільнити з посади.

"Проблема в тому, що керівник підприємства, тобто я, не хоче звільнятися. Мене неодноразово викликали до Черняховича та Сухомлина, а я не хочу писати заяву за власним бажанням. Ця справа тягнеться ще від того часу, коли закінчилися вибори. Ми подали до суду, і суддя вже пів року не виносить рішення по нашій справі. Бо якщо він винесе рішення по цій справі, то СБУ нема про що говорити. Тому вони хочуть довести справу до того суду, який вирішить все так, як це потрібно їм", – сказав Андрій Нечуйвітер.

СБУ викрила на корупції керівника Житомирського ТТУ – керівник ТТУ заперечує свою причетність
Андрій Нечуйвітер (фото з архіву Суспільне. Житомир). Суспільне Житомир

За словами керівника ТТУ, підозру особисто йому СБУ не вручало, бо він наразі перебуває на лікуванні за кордоном.

"Мене і мої коментарі вони не чули, а от говорити про підозру мені за ці два мільйони 800 тисяч – це будь ласка. Хочу пояснити, щоб мене почули. Уявіть собі: запроваджують ринок електроенергії, ціна на електрику піднімається. Постачальник електроенергії присилає повідомлення, що за такою ціною він продавати не буде і піднімає ціну на 10%. Він має право це робити, але не частіше, ніж раз на місяць. А тепер уявіть собі, що стрибок в цінах на електрику був на 30% – цього місяця вони (постачальники – ред.) присилають тобі одне повідомлення про підвищення на 10%, а наступного – теж пришлють, бо електроенергія зросла в ціні на 30%, і вони не будуть працювати собі у збиток. Припустімо, я розриваю з ними договір і не купую в них електроенергію, бо мене ця ціна не влаштовує. Тоді, згідно постанови НКРЕ, у мене є 20 днів, бо саме у такий термін вони розривають зі мною угоду. І я лишаюся без постачальника, тобто, приходить РЕМ і опломбовує мої підстанції. В результаті, тролейбуси не виїжджають, ми платимо штраф за те, що розірвали договір з постачальником, платимо нараховану пеню, якщо не сплачуємо цей штраф і маємо 20 днів на те, щоб напряму заключити новий договір на постачання електрики. Все це видно на ринку електроенергії, і жоден постачальник, знаючи, що підприємство якраз розірвало договір, не стане продавати по виставлених 2,20 гривень, бо розуміє, що підприємство сидить на такій "голці", що йому доведеться купувати електрику за "договором останньої надії", а це, як мінімум, на 25-30% дорожче. Розриваючи договір з постачальником, я завідомо розумію, що мені доведеться купувати цю електроенергію ще за більшу ціну. Іншого виходу там не було, тому я до цього ставлюся так: хочуть мене обплювати – нехай. Я піду до суду і виграю цей суд", – говорить Андрій Нечуйвітер.

18.15 – міський голова Житомира Сергій Сухомлин, котрий наразі перебуває у Маріуполі, дав телефоном коментар журналістам Суспільного стосовно ситуації з керівником ТТУ Андрієм Нечуйвітром.

"Нащо мені щось фабрикувати? Правоохоронні органи роблять свою роботу. Контракт у цього керівника закінчується у листопаді. Нащо мені робити якісь справи, якщо я не хочу бачити його керівником цього підприємства, бо вважаю, що це далеко не кращий керівник? Є багато питань по автобусам, які фактично стали і не обслуговувалися. Дуже багато у нас було проблем, коли комунальні автобуси стали і не виходили на маршрути. Я зараз не хочу все перераховувати. В бюджеті цьогоріч закладено на підтримку комунального підприємства 140 мільйонів гривень. Але коли електроенергія, яка закуповується, підписується на тендері одна ціна, а потім – ще кілька додаткових угод та просто підвищується на багато відсотків – це точно не раціональне використання коштів, як на мою думку. А коли на перше звернення компанії, яка виграла тендер, ти піднімаєш одразу ціни на постачання електроенергії... Іноді не піднімаєш, іноді зменшуєш об’єми закупівлі, але це все одно маніпуляція. Ну і цей керівник – з величезною повагою, – коли він був на лікуванні минулого року, ми його чекали. А зараз він просто фізично не може займатися підприємством, він займається своїм здоров'ям і не може виконувати функцію керівника. Зараз він на лікуванні і навіть не в Україні. Від цього точно підприємство не має страждати", – сказав Сергій Сухомлин.

СБУ викрила на корупції керівника Житомирського ТТУ – керівник ТТУ заперечує свою причетність
Сергій Сухомлин (фото з архіву Суспільне. Житомир). Суспільне Житомир

Суспільне. Житомир також звернулося за коментарем до депутата Житомирської міської ради Олександра Черняховича, котрий станом на 17.55 не брав слухавку.

20.00 – додано відео від кореспондентів Суспільне. Житомир.

Читайте також

  • 21 січня працівники СБУ затримали на хабарі директора обласного департаменту охорони здоров'я Миколу Суслика.
  • 1 вересня суд продовжив розглядати справу – Микола Суслик заявив, що керівник Коростенської лікарні таким чином намагався йому помститися.

Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини

На початок