ВРП відправила у відставку суддю Верховного суду Данішевську

ВРП відправила у відставку суддю Верховного суду Данішевську

ВРП відправила у відставку суддю Верховного суду Данішевську
wikipedia.org

Вища рада правосуддя відправила у відставку суддю Касаційного суду у складі Верховного суду України Валентину Данішевську, яка раніше залишила посаду голови ВС.

Відповідне рішення було ухвалене 30 листопада, повідомляє пресслужба ВРП.

"Вища рада правосуддя вирішила звільнити Валентину Данішевську з посади судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду у зв’язку з поданням заяви про відставку", – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у ВРП, відповідно до статті 116 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" суддя, який має стаж роботи на посаді судді не менше двадцяти років, що визначається відповідно до статті 137 цього Закону, має право подати заяву про відставку. При цьому загальний стаж роботи Данішевської становить понад 20 років.

8 жовтня Валентина Данішевська оголосила, що залишає посаду голови Верховного суду. Відповідну заяву вона зробила 8 жовтня під час виступу на пленарному засіданні Верховного суду.

Данішевська запропонувала обрати нового голову Верховного суду на пленумі 22 жовтня.

"Хочу анонсувати наступний пленум, який ми запланували на 22 жовтня. Я пропоную 22 жовтня обрати наступного голову Верховного суду України. Ми хочемо це зробити в найкращих європейських традиціях – завчасно", – зауважила вона.

Читайте також: Верховний суд отримав нового очільника. Хто він

Суддя зазначила, що не пропонуватиме свою кандидатуру.

"Мусимо шукати в наших рядах наступного голову Верховного суду. Тому готуйтеся", – пояснила Данішевська.

Валентина Данішевська очолювала Верховний суд із 30 листопада 2017 року. При цьому вона була членом Вищої ради правосуддя.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок