Виконуючи рішення РНБО: як на Рівненщині мають облаштувати кордон з Білоруссю

Виконуючи рішення РНБО: як на Рівненщині мають облаштувати кордон з Білоруссю

Виконуючи рішення РНБО: як на Рівненщині мають облаштувати кордон з Білоруссю

На Рівненщині, відповідно до рішення Ради національної безпеки й оборони (РНБО), облаштовують держаний кордон з Білоруссю. Як повідомив голова ОДА Віталій Коваль, кордон демаркованийДемаркація кордонів — проведення лінії державного кордону на місцевості з позначенням його спеціальними прикордонними знаками згідно з договорами про делімітацію кордонів і доданими до них картами та описами. Демаркація здійснюється спільними комісіями, створюваними на паритетних засадах.Під час робіт по демаркації проводиться топографічна зйомка або аерофотозйомка місцевості, на підставі чого складається великомасштабна топографічна карта прикордонної смуги, встановлюються прикордонні знаки (стовпи, дротяні загороди тощо) і визначаються їх топографічні координати. та необладнаний. Відтак, земельні ділянки в межах 50-метрової зони вздовж кордону потрібно передати у постійне користування прикордонникам, аби ті облаштували там відповідну інфраструктуру.

На Рівненщині визначають земельні ділянки, щоб завершити демаркацію державного кордону. Держгеокадастр має створити покрокову дорожню карту для голів громад, щоб землі у межах прикордонної лінії можна було передати в постійне користування прикордонникам. Зробити це 6 жовтня розпорядився Віталій Коваль на засіданні робочої групи щодо облаштування держкордону.

Область має 1 090 гектарів вздовж кордону з Білоруссю.

Виконуючи рішення РНБО: як на Рівненщині землю вздовж кордону передають прикордонникам

"Щоб ми синхронізувались в понятті, що таке демаркація кордону і що таке проблемні питання з цього приводу. Дуже важливо, щоб тут були представники силових структур і особливо територіальних громад, які дотичні до кордону. Кордон фактично демаркований, а необладнаний. На території області 218 кілометрів з республікою Білорусь, які ми маємо з вами швидкими темпами повністю технічно обладнати й демаркувати повноцінно, як це має бути в цивільних країнах між сусідніми державами", – сказав очільник ОДА.

Виконуючи рішення РНБО: як на Рівненщині землю вздовж кордону передають прикордонникам
сайт ОДА

Частина цих земель знаходиться у приватній власності, інша – лісові масиви чи національні природні парки. Зараз вивчають правову можливість, щоб змінити їх цільове призначення та передати їх прикордонній службі.

За словами заступника начальника 9-го прикордонного загону Євгенія Бабійчука, є розроблена концепція державної "Програми з інженерно-технічного облаштування до 2024-го року".

Виконуючи рішення РНБО: як на Рівненщині землю вздовж кордону передають прикордонникам

"Основна мета її, що протягом 2022-2024 років планується завершити заходи з демаркації з республікою Білорусь, завершити роботу з землеустрою в межах прикордонної смуги та надання в постійне користування військовим частинам прикордонної служби земельних ділянок вздовж лінії кордону", – уточнив він.

Заступник начальника загону також розповів, що це дозволить створити лінію інженерних споруджень у смузі 30-50 метрів на лінії кордону. Там планують розчистити прикордонні просіки, обладнати рокадніРокада — залізничні, шосейні або ґрунтові дороги (зрідка — водні судоплавні шляхи) в прифронтовій смузі, що проходять паралельно лінії фронту. Рокади служать для маневрування військами і матеріальними засобами. Рокади становлять основу військових комунікацій та мають стратегічне, оперативне або тактичне значення. В сучасних умовах рокади є одним з важливих факторів забезпечення широкого маневру військ.Останнім часом поняття рокада стало застосовуватися і в цивільному дорожньому господарстві в значенні об'їзна дорога. дороги, контрольно-слідову смугу, встановити загрожу та систему відеоспостереження.

Він також зазначив, що демаркаційні заходи проводять дві країни-сусіди у шаховому порядку.

Що відомо

  • 18 серпня президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо окремих питань реалізації державної політики у сфері захисту державного кордону. В указі є засекречені доручення Кабінету міністрів.
  • Згідно з документом, протягом 6 місяців уряд спільно з місцевими органами влади повинні провести інвентаризацію земельних ділянок шириною 30-50 метрів уздовж лінії держкордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми. Також Кабмін має визначити власників та користувачів земельних ділянок, кадастрових номерів, цільового призначення та форми власності земель.
  • У лютому 2021-го президент Володимир Зеленський підписав закон про оновлення складу відомостей Державного земельного кадастру про державний кордон України, який дозволить провести демаркацію держкордону з її позначенням спеціальними прикордонними знаками. Верховна рада ухвалила цей закон 2 лютого.
  • 22 липня в області утворили робочу групу щодо облаштування державного кордону в Рівненській області.
  • Охорону ділянки державного кордону на Рівненщині здійснюють три відділи прикордонної служби: "Березове", "Дубровиця" та "Вичівка".

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди