11 команд з Миколаївщини взяли участь в змаганнях з "Тактичної медицини"

11 команд з Миколаївщини взяли участь в змаганнях з "Тактичної медицини"

11 команд з Миколаївщини взяли участь в змаганнях з "Тактичної медицини" Оригінальна

Двадцять дев`ятого лютого на базі обласного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді відбулись змагання з "Тактичної медицини".

Умовних локацій чотири. На кожній із них учасники змагання рятуватимуть один одного. Зони поділені кольорами. Червона – найнебезпечніша, зона обстрілу.

Керівник ГО "Центр тактико-спеціальної підготовки "Булат" Сергій Рєзанов розповідає: "По-перше, вони повинні зайняти позиції та визначитись із цілями, доповісти командиру команди про ситуацію, яка склалася. Одному з команди суддя імітує поранення. Він кричить: "Я поранений". Після цього потрібно зробити запит у командира команди на дозвіл надання допомоги і надати її. У нас це критична кровотеча".

Пораненого треба евакуювати – це зелена зона. "Способів, як мінімум, чотири", - говорять військовослужбовці 36-ї окремої бригади морської піхоти. - Забувають учасники про термоковдру. Та про те, що пораненого слід класти на бік, - говорить капітан медичної служби Денис Ніку.

Одинадцятирічний Роман Горностай пів року займається в Центрі туризму - в гуртку "Захисники Вітчизни". Під час виконання завдань не губиться. У жовтій зоні координував захист пораненого.

"Я щойно оглядав пораненого, умовно пораненого, знімав із нього бронежилет. Я виявив, що в нього є два поранення, забув тільки послабити джгут. Моя команда в цей час прикривала мене і пораненого. Думаю, це важливо знати, як надається перша допомога", - говорить Роман Горностай.

На манекені відточують навички серцево-легеневої реанімації. Локація – навчальна. Керівник гуртка "Захисники Вітчизни" МОЦТКЕ УМ Сергій Гуссіді каже:

- Це була ідея в рамках проєкту "Школа-патріот". Це навчання заснував Миколаївський обласний центр туризму для своїх гуртківців. Є співпраця з громадськими організаціями – ветеранськими, з військовими частинами, з навчальними центрами, які надають суддівську допомогу, матеріальну допомогу для покращення, для вивчення. У нас сьогодні дві громадські організації ветеранів та інвалідів АТО, громадська організація "Булат", які судять, 36-та бригада морської піхоти та 198-й навчальний центр, який надав манекен.

Цей етап змагань підготовчий до військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"). На змагання приїхали 11 команд Миколаївщини. У кожній з них по сім учасників. Вік не обмежували.

Директорка МОЦТКЕ УМ Тетяна Андрійчук розповідає: "Ми сподіваємось, що ті знання, які ми даємо, вони на досить високому рівні. Ми залучаємо широке коло організаторів, вони будуть не лише в місті Миколаєві концентруватись, а й будуть винесені за рамки міста – в сільські райони. Щоб і там діти дізнались корисне і цікаве. І те, що, я сподіваюсь, ніколи не стане їм у нагоді – в плані рятування життя, але діти мусять це знати. Мені дуже не подобається, коли кажуть, що за Україну треба вмирати, це неправильно. Молодь має за Україну жити, боронити, допомагати тим, хто цього потребує. Сьогодні ми цьому вчимо".

Авторка: Катерина Максименко, операторка: Юлія Філімон

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди