Тетяна Стороженко малює на одязі портрети, орнаменти і персонажів з художніх фільмів. П’ять років тому художниця відкрила у Кропивницькому свою творчу студію, де навчає охочих малювати. У День художника Суспільне познайомилося з майстринею ближче, аби дізнатися, як перетворити звичайну річ на дизайнерську.
За фахом Тетяна Стороженко вчителька початкових класів. Займатися мистецтвом почала 10 років тому. З тих пір розписує писанки, вітражі і стіни будівель. "Я багатогранна особистість, як ви вже встигли помітити. Вмію малювати і хочу цьому навчити інших. Не має різниці, яку поверхню треба розписувати. Якщо ти знаєш техніку, то створювати шедеври можна всюди".

Розписувати одяг Тетяна почала рік тому. Каже, подруга попросила намалювати на джинсовій куртці жіночий портрет. "Якщо чесно, було страшно починати малювати. Боялася, що зіпсую річ. Але ризикнула – і все вийшло чудово. Подруга була задоволена. На роботу витратила тиждень".

Відтоді майстриня створила понад 30 виробів. Нині дівчина малює на светрі фрагмент з фільму "Планета мавп", це одне із замовлень, каже Тетяна. "Люди зрідка замовляють намалювати художніх персонажів, більше хочуть бачити свої фотопортрети на одязі. Але, як на мене, це досить дивно".

На об’ємні реалістичні портрети майстриня витрачає до двох тижнів. Найбільше полюбляє розписувати аксесуари: гаманці, сумки і рюкзаки. "У мене був рюкзак, який я не носила, а потім вирішила розмалювати його. Тепер це одна з найулюбленіших речей: яскравий, унікальний. Тож, розписувати можна все, навіть взуття".

Робота над картиною на одязі починається з контуру, його майстриня наносить олівцем, а вже потім розфарбовує деталі. Після завершення розпису, частина одягу, де розміщений малюнок, піддається термообробці, аби фарба добре пристала.
Дівчина розповіла, що не кожна тканина підходить для розпису. "Краще за все малювати на натуральних тканинах: шовк, бавовна, трикотаж. А от на стрейчових тканинах малюнок може потріскатися".

За розмальованими речами потрібен спеціальний догляд. "Прати вручну при температурі до 40 ° і не прасувати одяг з лицьового боку. При правильному догляді ці малюнки будуть вічні", – підсумувала майстриня.
Для кропивничан Тетяна проводить майстер-класи. Каже навчити малювати можна кожного, було б бажання. "Щосуботи до мене на майстерклас приходять люди і кажуть: "Я ніколи в житті не малювала, навряд чи у мене вийде", - а йдуть від мене з власною картиною".