У Бахмуті збудують сміттєсортувальну станцію

У Бахмуті збудують сміттєсортувальну станцію

У Бахмуті збудують сміттєсортувальну станцію

Сміттєсортувальну станцію, вартістю понад сто мільйонів гривень, будуватимуть у Бахмуті. Комунальне підприємство «Донецький регіональний центр поводження із відходами» оголосило тендер на проведення будівельних робіт. Заявки на участь у ньому прийматимуть до 4 березня.

Сміття на території Бахмутської ОТГ сортують та вивозять працівники комунального підприємства «Умвельт Бахмут». Його керівник Роман Кравченко каже, потреба у сміттєсортувальній станції назріла кілька років тому.

- Із 2016 року ми більш цілеспрямовано йдемо до роздільного збору не лише в нашому місті, а й в області. І, нарешті, у 2020 році остаточно вирішено, що буде побудовано сортувальний комплекс або перевантажувальний комплекс для твердих побутових відходів. Там буде процес виокремлення пластику, скла, металу та всього іншого, органіка буде утилізуватись на діючому полігоні твердих побутових відходів,- розповідає генеральний директор ТОВ «Умвельт Бахмут» Роман Кравченко.

Площа полігону, навпроти якого збудують сміттєсортувальну станцію, – 15 гектарів. Сюди щомісяця привозять сюди 15 тисяч кубів сміття. З нього вручну вибирають пластик, папір, метал. Органічні відходи – утилізують. Пластикові пляшки стискають за допомогою пресувального апарату.Після пресування пляшки сортують за кольорами й пакують у тюки. Далі пластик везуть на переробку до Харкова.

Для впровадження роздільного збору сміття у Бахмуті поряд зі старими сміттєвими баками встановили 25 майданчиків із контейнерами для скла, пластику та паперу. Вартість одного майданчика, каже депутат міськради Володимир Бойко, близько 40 тисяч гривень.

- Основна мета впровадження роздільного збору — це зменшення об'ємів захоронення, що явно позначиться на екологічній обстановці. Те, що наразі є 25 майданчиків, народ звикає. Ми старалися підібрати ті місця, де буде наповнюваність. Хотілося, щоб було задоволене бажання обласного екологічного фонду: нам обіцяли в цьому році поставити три тисячі контейнерів, це і для роздільного і для охоплення нових приєднаних територій, — каже депутат Бахмутської міськради Володимир Бойко.

Відходи із сортувальної станції у Бахмуті відвозитимуть до регіональної станції у Краматорську. Та перероблятимуть.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди