У Кропивницькому в продажу з’явилась вакцина від грипу. Як її купити

У Кропивницькому в продажу з’явилась вакцина від грипу. Як її купити

У Кропивницькому в продажу з’явилась вакцина від грипу. Як її купити
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому в продажу з’явилась вакцина від грипу. Про це розповіла керівниця мережі аптек комунального підприємства ”Кіровоградфармація” Жанна Стручковська. Вакцинація від грипу не входить до календаря обов’язкових профілактичних щеплень, тому препарати треба купувати за власні гроші в аптеках. Суспільне дізнавалось, як це зробити та скільки коштує вакцина цьогоріч.

За словами головної санітарної лікарки Кіровоградської області, вакцини 2021 року захищають від чотирьох сезонних вірусів грипу: ”Єдиним надійним засобом профілактики є сезонна імунізація передсезонними вакцинами проти цих вірусів. Рекомендуємо щеплюватися проти грипу і через епідемію коронавірусної хвороби. Бо зараження і коронавірусом і грипом буде обтяжливим як для людини, так і для системи закладів охорони здоров’я”.

Купити або замовити в лікаря можна три види вакцини

Керівниця мережі аптек розповіла, що для продажу замовили три види вакцини: ”Всі вакцини чотирьохвалентні – від чотирьох штамів грипу: два віруси типу А і два типу Б. Потреба на вакцинацію від сезонного грипу зараз зростає, попит на вакцину є, тому вона буде в достатній кількості”.

За словами завідувачки аптеки Ольги Касьянової, для того, щоб купити вакцину, має бути рецепт від сімейного лікаря та термосумка для перевезення препарату. В аптеці її зберігають у холодильнику, за температури 2-8 градусів тепла: ”Вартість вакцини – 360 гривень, торік була 365”.

Як щепитися

Кропивничанин Дмитро Нагаєв вперше вирішив щепитись від грипу. За вакциною приїхав в аптеку з рецептом: ”Краще додатковий захист мати зараз, ніж потім лікувати наслідки”.

Вакцинувався чоловік в поліклініці. Перед щепленням підписав добровільну згоду.

Сімейна лікарка Олена Бойко розповіла, що вакцинована проти грипу людина ”застрахована від ускладнень захворювання”, серед яких енцефалітзапалення головного мозку, важка температурна реакція, пневмоніязапалення легень: ”У місці ін’єкції може бути ущільнення, почервоніння, больові відчуття в руці – від трьох до п’яти днів, може бути озноб, головний біль, підвищення температури. Якщо є ці ознаки, п’ємо жарознижуючий або знеболюючий препарат, мочити можна, терти – ні”.

Що відомо

За словами головної сан лікарки регіону, випадків грипу на 7 жовтня в Кіровоградській області не фіксували. 2020 року захворіли 97 людей.

Читайте також

На початок