У Верховній Раді підтримали рішення про перейменування села Болгарка, що на Запоріжжі

У Верховній Раді підтримали рішення про перейменування села Болгарка, що на Запоріжжі

У Верховній Раді підтримали рішення про перейменування села Болгарка, що на Запоріжжі
Фото з сайту wikimapia.org

Під час засідання Верховної Ради 7 жовтня депутати підтримали рішення про перейменування села Болгарка Бердянського району Запорізької області.

Про це стало відомо з результатів поіменного голосування, опублікованого на офіційному вебпортал Верховної ради.

"За" перейменування проголосували 278 із 361 присутнього на засіданні народного обранця. Відтепер село матиме назву Софіївка.

Читайте також: Верховна Рада підтримала перейменування селища Більмак на Запоріжжі

Як раніше повідомляло Суспільне Запоріжжя, зміни назви мешканці села домагалися з 2016 року.

У 2016 році пропозицію облдержадміністрації щодо перейменування села на "Болгарку" підтримали науковці Українського інституту національної пам’яті  та депутати Верховної Ради України.

Місцева громада з таким рішенням не погодилася. За ініціативи сільського голови Олега Павліченка провели подвірне опитування щодо перейменування. Понад 70% селян сказали, що хочуть жити у "Софіївці".

У лютому 2021 року Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав перейменування.

Що відомо

  • Село Болгарка розміщене на лівому березі річки Лозуватка. Площа 2,26 кв км, населення 1128 людей. За переписом 2001 року більшість населення складають росіяни (58,87%), на другому місці болгари (26,86%), українці займають лише третє місце (14,1%).

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок