Рада призначила спікером Руслана Стефанчука. Що про нього відомо

Рада призначила спікером Руслана Стефанчука. Що про нього відомо

Рада призначила спікером Руслана Стефанчука. Що про нього відомо
Фото: УНІАН

Верховна рада підтримала призначення на посаду спікера парламенту кандидатуру колишнього першого віцеспікера парламенту Руслана Стефанчука. Це питання почали розглядати 7 жовтня, але не встигли проголосувати. "За" Стефанчука віддав свої голоси 261 народний депутат.

Усі фракції запропонували своїх кандидатів на посаду голови парламенту. Монобільшість на цю посаду запропонувала кандидатуру Стефанчука.

Народні депутати від "Голосу" висунули кандидатом на посаду спікера Верховної ради Ярослава Железняка. Фракція "Європейської солідарності" делегувала на посаду голови ВР депутатку Яну Зінкевич. Олексій Гончаренко ("Європейська солідарність") запропонував Гео Лероса ("Слуга народу"). У відповідь той запропонував головуючій кандидатуру Гончаренка. Таким чином, нардепи запропонували на посаду спікера п'ять кандидатур.

Рада призначила спікером Руслана Стефанчука. Що про нього відомо
Ексглава парламенту Дмитро Разумков (зліва) та Руслан Стефанчук, новий спікер Верховної ради, 8 жовтня 2021 року. Фото: УНІАН

Але під час обговорення та виступів депутатів, Железняк, Лерос зняли свої кандидатури. Таким чином парламент розглядав на посаду спікера лише три кандидатури - Стефанчука, Гончаренка і Зінкевич. Віцеспікерка Олена Кондратюк провела рейтингове голосування для визначення послідовності розгляду. На рейтинговому голосуванні 257 нардепів підтримали Стефанчука, 44 — Гончаренка, 157 — Зінкевич. Таким чином, Рада розглядала лише кандидатуру Стефанчука.

Рада призначила спікером Руслана Стефанчука
Голосування по фракціях за призначення Стефанчука спікером. Суспільне, скріншот

Хто такий Стефанчук

Руслан Стефанчук – український правознавець та політик, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України. Народився у Тернополі 29 жовтня 1975 року. Він навчався у тернопільській школі №18, яку закінчив у 1992 році з відзнакою.

У 1997 році Стефанчук здобув спеціальність правника у Хмельницькому інституті регіонального управління та права. У тому ж році завершив освіту за спеціальністю "Менеджмент виробничої сфери" у Технічному університеті Поділля.

У 2006-2007 роках Стефанчук на громадських засадах працював помічником нардепа і представника фракції "Наша Україна – Народна самооборона" Анатолія Матвієнка. У 2011-2013 роках завідував відділом проблем розвитку національного законодавства в Інституті законодавства Верховної ради.

З 2013 по 2014 роки Руслан Стефанчук завідував кафедрою цивільноправових дисциплін Хмельницького університету управління та права.

З 21 травня 2019 по 29 серпня 2019 року Стефанчук обіймав посаду радника президента – представника президента у Верховній раді. На парламентських виборах 2019 року балотувався від партії "Слуга народу" другим у партійному списку. 29 серпня 2019 року він став народним депутатом України. Стефанчук одружений, має сина та доньку.

Декларація

Відповідно до даних декларації за 2020 рік, Стефанчук володіє квартирою у Хмельницькому площею 93,4 квадратних метри та є співвласником ще однієї квартири площею 49,8 квадратних метрів у Ярмолинці на Хмельниччині. При цьому політик користується квартирою у столиці площею 101,8 квадратних метрів.

Також Стефанчук та його дружина будують дім площею 270 квадратних метрів у Білогородці на Київщині та володіють земельною ділянкою площею 1008 квадратних метрів та вартістю 275 тисяч гривень.

Окрім того, дружина політика має комплект ювелірних виробів, що складається із золотої обручки, сережок, кулону та браслету, оздоблених дорогоцінним камінням, а Руслан Стефанчук володіє старовинною іконою. Також політик та його дружина мають спільну наукову бібліотеку, яка містить близько 5 тисяч книг.

Руслан Стефанчук та його дружина мають Mitsubishi Outlander 2018 року випуску вартістю 932 200 гривень і Renault Captur 2015-го, вартість якого становить 538 630 гривень.

У 2020 році дохід Стефанчука за основним місцем роботи в Управління справами Апарату Верховної ради України становив 595 880 гривень. Ще 60 тисяч гривень він отримав від надання майна в оренду. Також політик отримав 43 083 гривень у вигляді довічної виплати за звання члена Національної академії правових наук України.

Дружина Стефанчука заробила 385 414 гривень у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та отримала ще 850 тисяч від підприємницької діяльності. Також їй зробили подарунок у негрошовій формі вартістю 864 846 гривень.

Руслан Стефанчук зберігає на банківських рахунках понад 97 тисяч гривень, а його дружина – 530 тисяч гривень. Також подружжя володіє 49700 доларами та 15500 євро готівки.

Читайте також: Був "правою рукою", а тепер "не член команди". Що зробив голова Ради Разумков і чому його звільнили
Рада призначила спікером Руслана Стефанчука. Що про нього відомо
Суспільне

Що відомо

  • 7 жовтня Рада відправила у відставку спікера Дмитра Разумкова. Представники монобільшості заявили, що він перестав бути "членом команди" і приймає самостійні політичні рішення.
  • "За" зняття Разумкова з посади проголосували 284 народних депутатів. З них шестеро депутатів від "Голосу", 215 — дали "слуги", 20 голосів — "Батьківщина", 19 голосів — депутатське об'єднання "За майбутнє". Крім того, відставку Разумкова підтримали 18 нардепів з об'єднання "Довіра" і шестеро позафракційних.
  • Під час підсумкового брифінгу Разумков заявив, що в Раді сформувалася нова коаліція із фракцій "Слуга народу" та "Батьківщина".

Читайте також

Рада відправила у відставку спікера Дмитра Разумкова. Як це було

Планую велику команду. Разумков розповів, що робитиме після відсторонення

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас.

На початок