16 працівників відсторонили від праці на Запорізькому алюмінієвому комбінаті

16 працівників відсторонили від праці на Запорізькому алюмінієвому комбінаті

16 працівників відсторонили від праці на Запорізькому алюмінієвому комбінаті

Вранці 28 лютого - після місячного тимчасового відсторонення від виконання службових обов’язків – запоріжанка Лілія Апалькова прийшла на прохідну Алюмінієвого комбінату, однак виявила, що її перепустка заблокована. Жінка каже: крім неї, наказом новопризначеного виконувача обов’язків генерального директора комбінату Сергія Кізілова від праці на місяць відсторонили ще 16-ох працівників середньої ланки. І вони не можуть потрапити на завод.

Спроби Лілії Апалькової додзвонитися до начальниці служби управління персоналом Тетяни Суботіної не увінчались успіхом – картку не розблокували, й до жінки ніхто не вийшов, аби пояснити ситуацію.

Секретарка виконувача обов’язків генерального директора комбінату Сергія Кізілова телефоном пояснила журналістам Суспільного, що у керівника не приймальний час. А начальник дирекції з захисту ресурсів Роман Науменко, також телефоном повідомив, що спілкуватися ані з Лілією Апальковою, ані з журналістами Суспільного йому немає про що. За словами пані Лілії, вона - одна з 17-ти працівників, яких відсторонили від роботи, у тому числі, й головного інженера підприємства. Протягом місяця вони писали скарги до різних інстанцій, однак, це не змінило ситуацію, і працівників на роботі не поновили. З того часу більшість із них звільнилася – дехто - за згодою сторін, або за власним бажанням, декого звільнили за статею за прогули. При цьому, зарплатню за січень та лютий їм не виплатили.

Лілія Апалькова, начальниця адміністративно-господарського відділу Запорізького алюмінієвого комбінату

Лілія Апалькова, начальниця адміністративно-господарського відділу Запорізького алюмінієвого комбінату

«Заставляють писати заяву про звільнення. Люди хотіли звільнитися за статтею 38, части 3-ої «Про невиконання роботодавцем колективного договору, трудового договору і Кодексу законів про працю. 17 спеціалістів і начальників структурних підрозділів були відсторонені. Перепустки цих працівників 29 числа були заблоковані, двері були закриті, бо я 30 числа приходила передавати організаційно-розпорядчі документи від канцелярії. Спеціаліст дирекції захисту ресурсів мене провів, я передала ключі, згідно акту, і так само він мене вивів і закрив за собою двері», - розповіла начальниця адміністративно-господарського відділу Запорізького алюмінієвого комбінату Лілія Апалькова.

За півгодини на прохідну комбінату приїхав адвокат Лілії Апалькової Роман Хмарський.

Роман Хмарський, адвокат Лілії Апалькової

Роман Хмарський, адвокат Лілії Апалькової

«28 січня 2020 року виконувач обов’язків генерального директора Кізілов видав наказ, згідно з яким створив комісію на комбінаті для проведення службового розслідування, вирішив відсторонити на період проведення розслідування близько 15 працівників, серед яких є моя підзахисна. Дозволив із 29-го січня у зазначеному наказі доступ на територію підприємства тільки з його особистого дозволу - прошу звернути увагу – виконуючого обов’язки генерального директора. Сьогодні наразі маємо 28 лютого, і всі зазначені працівники, які були тимчасово відсторонені, ніби-то мали вийти на роботу і приступити до праці. Але цього не відбувається»,– розповів адвокат Лілії Апалькової Роман Хмарський.

Після години очікувань Лілія Апалькова та Роман Хмарський відправилися до офісу адвоката. Там від імені пані Лілії написали заяву про звільнення – «у зв’язку з невиконанням керівництва комбінату норм законодавства про труд».

«Згідно статті 46-ої Кодексу Закону про працю України відсторонення працівників від роботи власником, або уповноваженим органом допускається лише у випадках появи на роботу у нетверезому стані, стані наркотичного, або токсичного сп’яніння, відмова або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, перевірки знань інструктажу з охорони праці та пожежної безпеки. Я не вбачаю вище серед перерахованих причин для відсторонення від праці у моєї підзахисної. Тому це обов’язково буде оскаржено. Нехай суд надасть йому відповідну правову оцінку», - додав адвокат Роман Хмарський.

Згодом до офісу адвоката Хмарського зайшов екс-головний інженер Запорізького алюмінієвого комбінату Сергій Покровський:

Сергій Покровський, інженер Запорізького алюмінієвого комбінату

Сергій Покровський, інженер Запорізького алюмінієвого комбінату

«До першого лютого я виконував функції головного інженера Запорізького виробничого алюмінієвого комбінату. З першого лютого звільнений за власним бажанням на вимогу нового менеджменту, нового генерального директора алюмінієвого комбінату. Хоча бажання уходити ніякого не було. Підприємство працювало. Ми його розвивали. Ось за останні 10 місяців було складено велику програму. Багато роботи було виконано. Були перспективні плани розвитку підприємства, перспективні плани розвитку металургійної галузі . Йшлося, зокрема, про виробництво алюмінієвих сплавів. Здається, що нині нікому це не потрібно. Завод просто вирізають на металобрухт. Все приходить у непридатність».

Кореспондентка Суспільного: «Ваша версія, чому вас звільнили?»

«Ми не давали красти», - відповів інженер.

Кореспондентка Суспільного: «Як саме вас змусили написати заяву?»

«Викликали мене на бесіду. Прийшов заступник генерального директора і сказав, мовляв, рішення таке, щоб ти написав заяву на звільнення за власним бажанням. Мовляв, у будь-якому випадку ми тобі працювати не дамо. Ми знаємо, що ті люди, які прийшли нині керівниками, вони з 2015 по 2018 роки вже були на заводі. І там вже скажені борги накопичені за той час. За результатами інвентаризації за той період близько 900 млн гривень збитків було виявлено», - розповів інженер Запорізького алюмінієвого комбінату Сергій Покровський.

16 працівників відсторонили від праці на Запорізькому алюмінієвому комбінаті

16 працівників відсторонили від праці на Запорізькому алюмінієвому комбінаті

Лілія Апалькова та Сергій Покровський повідомили журналістам Суспільного, що нещодавно ініціативна група відсторонених працівників направила звернення до народних депутатів України, Генеральної прокуратури, Фонду Держмайна та Державного бюро розслідувань - з проханням розібратися в ситуації, що склалась на підприємстві. Нагадаємо: у вересні 2016-го року рішенням Вищого Господарського суду України, 68% акцій Запорізького алюмінієвого комбінату було повернуто у власність держави і виробництво алюмінієвої катанки відновили. Сьогодні ЗаЛК – єдиний в Україні виробник первинного алюмінію. Зараз триває процес підготовки ЗАлКа до приватизації. Нині визначаються зі стартовою ціною, потім — буде конкурс і продаж підприємства.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди