На будівництві вантового мосту в Запоріжжі завершують монтаж верхової частини

На будівництві вантового мосту в Запоріжжі завершують монтаж верхової частини

На будівництві вантового мосту в Запоріжжі завершують монтаж верхової частини
Фото: Суспільне Запоріжжя

38 вантів, тобто, гнучких опорних елементів мосту, привезли на будівельний майданчик № 1 у Кривій бухті. До кінця жовтня туди доправлять ще 10, необхідних до повного комплекту зведення запорізького мосту через Дніпро.

Про це повідомив заступник начальника з розвитку доріг Служби автомобільних доріг у Запорізькій області Олександр Горбань.

Наразі будівельники завершують монтаж у верховій частині мосту та будують його пішохідну частину.

"На сьогодні вже об’єднані всі секції прогонової будови десятої споруди верхової частини. Зараз ведуться роботи з монтажу тротуарних плит. Після цього будуть розкладатися ванти на мосту й монтуватися. Після монтажу всіх вантів буде розпочато процес опускання прогонової будови на опорні частини. Висота опускання — півтора метра".

Монтаж вантів на споруді № 10 розпочнеться у 20-х числах жовтня, повідомив Олександр Горбань.

"У цьому році на цьому мості, у зв’язку зі стислими строками, будуть змонтовані нові ванти. Ті ванти, які є в наявності ще з минулих років, вони будуть змонтовані на низовій частині мосту, і в наступному році будуть проведені всі обстеження. А нові ванти мають сертифікати якості. Це швейцарська компанія, і тут сумнівів ніяких не може бути. - А терміни якісь є? — У цьому році рух буде здійснюватись по мосту".

Що відомо

  • Запорізький міст складається з шести транспортних розв’язок, у складі яких 27 штучних споруд, в тому числі двох позакласних мостів з окремими спорудами під кожний напрямок руху. Його довжина становить понад 9 км. За ходом будівництва можна спостерігати онлайн.
  • В листопаді 2019 року Служба оголосила міжнародний тендер на визначення підрядної організації для виконання робіт з будівництва автотранспортної магістралі через р. Дніпро. Переможцем стала компанія «Onur Taahhut» перемогла з пропозицією 11, 918 млрд грн. Термін надання послуг – до березня 2024 року. Строк реалізації верхової частини першої черги будівництва – грудень 2022 року.
  • 22 квітня 2020 року у Запоріжжі розпочали будівництво мостових переходів через Дніпро. На стартовому етапі на будівництво запорізьких мостів із держбюджету виділили 2,7 мільярда гривень.
  • 24 грудня здали в експлуатацію першу чергу балкового мосту через Старий Дніпро довжиною в 940 метрів для руху транспорту готова. Це односторонній напрямок від Правого берега на острів.
  • 6 лютого в Запоріжжі почали роботи з монтажу прольотів мосту на споруді №10. Це міст через річку Дніпро, який з'єднує острів Хортиця та центральну частину Запоріжжя.
  • Останню шосту секцію вантового мосту змонтували 28 липня. Плавкран "Захарій" доправив її та опустив на тимчасові опори.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок