Президент Німеччини на заходах у Бабиному Яру: "Україна на карті пам’яті залишається надто блідою"

Президент Німеччини на заходах у Бабиному Яру: "Україна на карті пам’яті залишається надто блідою"

Президент Німеччини на заходах у Бабиному Яру: "Україна на карті пам’яті залишається надто блідою"
Федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, фото: АР

Федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що йому важливо бути сьогодні на заходах на вшанування 80-их роковин трагедії Бабиного Яру. За його словами, у пам'яті німців події часів Голокосту, які відбувалися на території України, мають неналежне місце.

“...У Києві, в Одесі, у Бердичеві, Чернівцях, Мізочі та багатьох інших місцях. Хто в моїй країні, Німеччині, знає сьогодні про цей Голокост? Хто знає ці імена, просякнуті кров’ю? Всі ці місцини не мають належного місця в наших спогадах. Україна на нашій карті пам’яті залишається занадто блідою, занадто схематично зображеною. Тому мені важливо бути сьогодні тут”, – наголосив Штайнмаєр.

Свою промову Штайнмаєр розпочав з цитування вірша Євгена Євтушенка "Бабин ЯрПоема, написана в 1961 році в Києві Євгеном Євтушенком з мотивів дискримінації і геноциду євреїв. На основі цієї поеми композитор Дмитро Шостакович написав симфонію. Поема була перекладена на 72 мови".

“Для німця, для Федерального президента Німеччини шлях сюди, до Бабиного Яру, важкий, водночас я вдячний, що я сьогодні тут”, – зазначив політик.

Президент Німеччини підкреслив, що схиляє голову в глибокій жалобі і водночас відчуває глибоку вдячність за примирення.

“Примирення – це не те, чого можна вимагати. Його можна тільки дарувати. Тим більше я відчуваю вдячність за тісне партнерство, яке поєднує наші країни сьогодні. Тим більше я відчуваю вдячність за спільні основи, які ми разом сповідуємо: міжнародне право і людська гідність, свобода народів в їхньому політичному самовизначенні та територіальні цілісності, мирна і безпечна Європа”, – відзначив політик.

Що відомо

  • 6 жовтня 2021 року у Києві відкрили інсталяцію до 80-х роковин розстрілів у Бабиному Яру "Кристалічна стіна плачу". Заходи відбулись за участі авторки артоб'єкту, сербської мисткині Марини Абрамович та трьох президентів — Володимира Зеленського, президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра та президента Ізраїлю Іцхака Герцога. Суспільне транслювало наживо подію.
  • У 2021 році — 80 роковини розстрілів у Бабиному Яру, де, за оцінками істориків, нацисти вбили 100 тисяч людей, з яких приблизно 70 тисяч — євреї.
Читайте також: Зеленський: Бабин Яр – спільна трагедія єврейського та українського народів
  • Меморіальним центром Голокосту "Бабин Яр" — приватна ініціатива. Центр започаткували у 2016 році за підтримки головного рабина Києва та України Якова Дов Блайха, музиканта Святослава Вакарчука, боксера Володимира Кличка, колишнього президента Польщі Александра Квасневського та інших відомих людей з Німеччини, Ізраїлю, США.
  • Центр фінансується російськими та українськими бізнесменами. Зокрема, російськими бізнесменами Павлом Фуксом, який знаходиться у санкційному списку України, Михайлом Фрідманом та Германом Ханом, які перебувають у так званому "списку Путіна" Міністерства фінансів США.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок