Український "Прометей" на останній секунді програв у першому турі Ліги чемпіонів FIBA

Усе вирішила третя чверть.

Чемпіон України з баскетболу - "Прометей" - дебютував у груповому етапі Ліги чемпіонів. Українці здолали три етапи кваліфікації та вперше у своїй історії вийшли до групи.

Дебютним суперником став іспанський "Тенеріфе", матч відбувся в "Юності" в Запоріжжі. Два інші клуби групи уже зіграли: німецький "Різен Людвігсбург" обіграв у першому турі "Динамо Сассарі" з Італії.

Перша чверть матчу пройшла за рівного баскетболу, суперники раз за разом змінювали лідера - 19:18 на користь українців. У другій чверті "Прометею" вдалося збільшити свою перевагу завдяки ривку 7:1 на старті чверті.

На велику перерву команди пішли за рахунку 43:32 на користь українців. Але усе змінилося одразу після перерви - "Прометей" провалив третю чверть, набравши за неї лише чотири очки! Суперник не лише відіграв відставання в "-11", але й створив свій аналогічний гандикап - 47:58.

В останній чверті "Прометей" постійно наздоганяв і за дві хвилини до кінця зміг зрівняти рахунок - 66:66. Останнє володіння у матчі залишилося за іспанцями, які перед ним взяли таймаут (рахунок 70:70, 19 секунд до сирени).

"Тенеріфе" володів м'ячем до останньої секунди, вивів свого гравця на 3-очковий кидок - і він виявився влучним. За 0.7 секунди до кінця гри "Тенеріфе" вийшов уперед, часу на відповідь не було - 73:70 на користь іспанців.

• Ліга чемпіонів. Група А. Перший тур

"Прометей" (Україна) - "Тенеріфе" (Іспанія) 70:73 (19:18, 24:14, 4:26, 23:15)

"Прометей": Гаррісон - 22 очки, Даув - 12, Сидоров - 10, Білан - 10, Петров - 8, Еванс - 4, Кеннеді - 4

• Група А. Турнірна таблиця
  1. "Різен Людвігсбург" (Німеччина) - 1 перемога, 2 очки (1 матч), 94:81
  2. "Тенеріфе" (Іспанія) - 1 перемога, 2 очки (1), 73:70
  3. "Прометей" (Україна) - 0 перемог, 1 очко (1), 70:73
  4. "Динамо Сассарі" (Італія) - 0 перемог, 1 очко (1), 81:94
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів